Ήττα της Εθνικής Παίδων Κ-15 από την Κροατία

Παρασκευή, 21 Οκτωβρίου 2022
Με αντίπαλο την Κροατία συνεχίστηκαν σήμερα οι υποχρεώσεις της Εθνικής μας ομάδας Παίδων Κ-15 στο Διεθνές Αναπτυξιακό Τουρνουά που διοργανώνουν οι Κροάτες σε συνεργασία με την UEFA.

Η ομάδα μας ηττήθηκε με 4-0.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 17ο λεπτό και στο 31ο λεπτό έφτασαν στο 2-0, αποτέλεσμα πρώτου ημιχρόνου.

Το 3-0 έγινε στο 67ο λεπτό και στο 74ο λεπτό διαμορφώθηκε το 4-0.

Η Κύπρος αγωνίστηκε με τους Χριστοδούλου, Χατζηγιάννη (78' Κίττου), Θεοδώρου (61' Κοντόπουλος), Χαραλάμπους, Ντορζή, Προκοπίου (41' Χριστοφή), Γεωργίου (41' Τσίβικος), Στυλιανού (41' Κωνσταντινίδης), Σάββα (61' Αβραάμ), Θεοδοσίου (41' Θωμά), Ρώσσος (41' Ηλ. Γεωργίου).

Κροατία - Κύπρος 4-0

Το φινάλε είναι προγραμματισμένο την ερχόμενη Δευτέρα με τους αγώνες Κροατία - Ιρλανδία και Κύπρος - Ισπανία.