Νίκες για Εθνικό και Απόλλων (video)

Τετάρτη, 26 Ιανουαρίου 2022
Ο Εθνικός Άχνας νίκησε με 3-1 στο Δασάκι τη Δόξα Κατωκοπιάς και πήρε προβάδισμα πρόκρισης στην προημιτελική φάση του Κυπέλλου Coca - Cola, ενόψει επαναληπτικού που θα γίνει στις 3 Φεβρουαρίου στο Μακάρειο Στάδιο.

Τα τέρματα του Εθνικού, που προηγήθηκε με 3-0, πέτυχαν οι Μάριος Ηλία (43') και Ντούρις (52' και 57' πέναλτι). Ο Ντίας μείωσε για τη Δόξα στο 84'.

ΣΤΙΓΜΙΟΤΥΠΑ ΕΘΝΙΚΟΣ - ΔΟΞΑ 3-1

Στο ντέρμπι της Λεμεσού, ο Απόλλων νίκησε με 1-0 την ΑΕΛ στον πρώτο μεταξύ τους αγώνα για τη φάση των "16" του Κυπέλλου Coca - Cola. Ο Ντιγκινί πέτυχε το καθοριστικό τέρμα στο 86o λεπτό.  Ο επαναληπτικός θα γίνει στις 2 Μαρτίου.

Η ΑΕΛ αγωνίστηκε με δέκα ποδοσφαιριστές από το 52ο λεπτό λόγω αποβολής του Τόρες.