Ισοπαλία για Πέγεια, νίκες για ΜΕΑΠ και ΕΝΥ Διγενής Ύψωνα

Σάββατο, 27 Νοεμβρίου 2021
Στιγμιότυπο από τη νίκη της ΜΕΑΠ επί της Ομόνοιας Ψευδά.

Με το πρόγραμμα της ένατης αγωνιστικής συνεχίστηκε η δράση του Πρωταθλήματος Γ' Κατηγορίας.

Η Πέγεια συνεχίζει να οδηγεί αήττητη την κούρσα με 23 βαθμούς και σε εννέα αγώνες πανηγύρισε επτά νίκες και έφερε δύο ισοπαλίες, τη δεύτερη στη σημερινή έξοδο της με τον Ηρακλή.

Στους 17 βαθμούς βρίσκονται Διγενής Ακρίτας Μόρφου, ΜΕΑΠ και ΕΝΥ Διγενής Ύψωνα.

Η ΕΝΥ Διγενής Ύψωνα στο γειτονικό ντέρμπι νίκησε με 3-0 τον Κούρη Ερήμης από τέρματα που σημειώθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο. Με πέναλτι ο Πιτταράς άνοιξε το σκορ, ο Ιωάννου πέτυχε το 2-0 και ο Πιτταράς με νέο πέναλτι διαμόρφωσε το 3-0.

Η ΜΕΑΠ νίκησε επίσης με 3-0 την Ομόνοια Ψευδά από τέρματα που πέτυχα οι Γιάννης Ανδρέου (20'), Μασίνουα (23') και Γιώργος Ξενοφώντος (90').

Ο ΠΟ Ορμήδειας νίκησε εκτός έδρας με 2-0 τον Χαλκάνορα από τέρματα που πέτυχαν οι Ντα Κόστα (13') και Μούσιης (45' πέναλτι).

Η ΑΠΕΠ Πιτσιλιάς από γκολ του Γιώργου Ελευθερίου με πέναλτι στο 65ο λεπτό νίκησε στην έδρα της με 1-0 τον Εθνικό Άσσιας και έφτασε στους οκτώ βαθμούς.