Ήττα της Εθνικής με 1-0 από τη Γεωργία

Παρασκευή, 10 Νοεμβρίου 2017

Την ήττα με 1-0 από τη Γεωργία γνώρισε η Εθνική μας ομάδα των Ανδρών σε φιλικό αγώνα που έγινε στο Γκόρι.

Το τέρμα που καθόρισε το αποτέλεσμα το πέτυχε ο Κβιλιτάια στο 24ο λεπτό.

Πολύ καλή παρουσία από την Εθνική μας στο δεύτερο ημίχρονο κατά τη διάρκεια του οποίου δημιούργησε ευκαιρίες για να πάρει τουλάχιστον την ισοπαλία.

Στο 61ο λεπτό ο Χριστοφή από καλή θέση σούταρε έξω, στο 66' ο Μαρκάσα με κοντινό πλασέ στην κίνηση ανάγκασε το Γεωργιανό τερματοφύλακα στην απόκρουση του αγωνα ενώ στο 71ο λεπτό πλασέ του Σωτηρίου πέρασε λίγο έξω.

ΚΥΠΡΟΣ (Ρ. Μπεν Σιμόν): Γιωργαλλίδης, Δημητρίου, Mερκής, Λαΐφης, Μαρκάσα (82' Βασιλείου), Λαμπάν (65' Φυλακτού), Χ. Κυριάκου (73' Αβραάμ), Αρτυματάς (82' Οικονομίδης), Χριστοφή (73' Μυτίδης), Εφραίμ (65' Κάστανος), Π. Σωτηρίου

Αύριο το πρωί η αποστολή της Εθνικής μας θα μεταβεί στην Αρμενία, εκεί όπου τη Δευτέρα θα αντιμετωπίσει την Εθνική ομάδα της χώρας.