Κούρης Ερήμης και Σπάρτακος Κιτίου στον τελικό

Τετάρτη, 27 Μαρτίου 2024
Στιγμιότυπο από την εκτός έδρας νίκη του Κούρη Ερήμης.

Κούρης Ερήμης και Σπάρτακος Κιτίου προκρίθηκαν σήμερα για πρώτη φορά στην ιστορία τους στον τελικό Κυπέλλου Coca - Cola Μικρών Κατηγοριών.

Ο Κούρης νίκησε εκτός έδρας 2-1 τον Κέδρο Αγίας Μαρίνας Σκυλλούρας και με το 1-1 του πρώτου αγώνα προκρίθηκε με συνολικό σκορ 3-2.

Ο Δημήτρης Κωνσταντινίδης στο 40ο λεπτό έδωσε προβάδισμα στον Κούρη και ο Κέδρος ισοφάρισε στο 53ο λεπτό με τον Ιάκωβο Ινιάδη. Το 2-1 διαμόρφωσε στο 84ο λεπτό ο Παντελής Κυριάκου.

Στην Κυπερούντα ΑΠΕΠ Πιτσιλιάς - Σπάρτακος Κιτίου μετά το 1-1 στον πρώτο αγώνα σήμερα έμειναν στο 0-0, αποτέλεσμα που διατηρήθηκε και στην ημίωρη παράταση.

Στη διαδικασία των πέναλτι επικράτησε ο Σπάρτακος με 3-2 εξασφαλίζοντας έτσι θέση για τον 14ο τελικό της διοργάνωσης.