Στις 5 Μαρτίου η έναρξη της β' φάσης

Τρίτη, 27 Φεβρουαρίου 2024
Την ερχόμενη Τρίτη 5 Μαρτίου θα αρχίσει η δεύτερη φάση του Πρωταθλήματος Futsal με τη συμμετοχή των τεσσάρων πρώτων ομάδων της βαθμολογίας της πρώτης φάσης.

Όπως καθορίζεται από την Προκήρυξη, η 1η ομάδα της κατάταξης (ΑΕΛ) θα αντιμετωπίσει την 4η ομάδα (ΑΠΟΕΛ) και η 2η (Ομόνοια) την 3η ομάδα (ΑΕΚ) της κατάταξης. Γηπεδούχος στον πρώτο αγώνα θα είναι η ομάδα που τερμάτισε ψηλότερα στη βαθμολογία.

Τα δύο ζευγάρια θα αγωνιστούν μεταξύ τους και όποια ομάδα φτάσει πρώτη στις 5 νίκες θα προκριθεί στον τελικό.
 
Το πρόγραμμα της 5ης Μαρτίου και τα μεταξύ τους αποτελέσματα στην πρώτη φάση του Πρωταθλήματος

20:30 Ομόνοια Λευκωσίας - ΑΕΚ

2η αγωνιστική: Ομόνοια - ΑΕΚ 6-1
7η αγωνιστική: ΑΕΚ - Ομόνοια 3-4
12η αγωνιστική: Ομόνοια - ΑΕΚ 3-2
17η αγωνιστική: ΑΕΚ - Ομόνοια 3-6

20:30 ΑΕΛ - ΑΠΟΕΛ

1η αγωνιστική: ΑΠΟΕΛ - ΑΕΛ 1-8
6η αγωνιστική: ΑΕΛ - ΑΠΟΕΛ 6-2
11η αγωνιστική: ΑΠΟΕΛ - ΑΕΛ 1-4
16η αγωνιστική: ΑΕΛ - ΑΠΟΕΛ 4-2

Οι νικητές των πιο πάνω αγώνων θα προκριθούν στον τελικό. Πρωταθλήτρια θα αναδειχτεί η ομάδα που θα φτάσει πρώτη στις 5 νίκες ή και στις 3 νίκες (σε περίπτωση ισόπαλου αποτελέσματος στους 2, 3 ή 4 μεταξύ τους αγώνες στην πρώτη φάση του Πρωταθλήματος).

Στον τελικό η ομάδα που έχει τερματίσει ψηλότερα στην κατάταξη της πρώτης φάσης θα αρχίσει τους αγώνες από την έδρα της.

Τελευταίες Ειδήσεις

Στις 24/4 στο «Αντώνης Παπαδόπουλος» ο τελικός Κούρης - Σπάρτακος

Στις 24/4 στο «Αντώνης Παπαδόπουλος» ο τελικός Κούρης - Σπάρτακος

Άθως Στυλιανού: «Πρωτοφανής ατμόσφαιρα, ευχαριστίες σε όσους μας στήριξαν»

Άθως Στυλιανού: «Πρωτοφανής ατμόσφαιρα, ευχαριστίες σε όσους μας στήριξαν»

Video με τα τέρματα από τη νίκη της Εθνικής Παίδων Κ17 επί της Ουκρανίας

Video με τα τέρματα από τη νίκη της Εθνικής Παίδων Κ17 επί της Ουκρανίας

Διαιτητές Πρωταθλήματος Cyta

Διαιτητές Πρωταθλήματος Cyta

Το πρόγραμμα της 20ης αγωνιστικής των Πρωταθλημάτων Grassroots Mikel

Το πρόγραμμα της 20ης αγωνιστικής των Πρωταθλημάτων Grassroots Mikel

Ενημέρωση για τις κίτρινες κάρτες

Ενημέρωση για τις κίτρινες κάρτες

Φιλική νίκη της Εθνικής Παίδων Κ-17 επί της Ουκρανίας

Φιλική νίκη της Εθνικής Παίδων Κ-17 επί της Ουκρανίας

Ομόφωνη απόφαση Δ.Σ. ΚΟΠ για συνέχιση της συνεργασίας με τον Ντομένικο Μεσσίνα

Ομόφωνη απόφαση Δ.Σ. ΚΟΠ για συνέχιση της συνεργασίας με τον Ντομένικο Μεσσίνα

Διαιτητές αγώνα ΑΕΛ – Οθέλλος

Διαιτητές αγώνα ΑΕΛ – Οθέλλος

Τα τέρματα της Εθνικής Futsal σε βάρος της Β. Ιρλανδίας (video)

Τα τέρματα της Εθνικής Futsal σε βάρος της Β. Ιρλανδίας (video)

Ολυμπιακός - Ομόνοια 29Μ απευθείας από τη Cytavision (13/4)

Ολυμπιακός - Ομόνοια 29Μ απευθείας από τη Cytavision (13/4)

Διαδικασία διαπίστευσης ΜΜΕ για την τελική φάση του EURO U17

Διαδικασία διαπίστευσης ΜΜΕ για την τελική φάση του EURO U17

Ανακοίνωση Νέων Σχολών Προπονητών ΚΟΠ 2024

Ανακοίνωση Νέων Σχολών Προπονητών ΚΟΠ 2024

Video από την κλήρωση της τελικής φάσης του EURO U17

Video από την κλήρωση της τελικής φάσης του EURO U17

Πρόγραμμα Πρωταθλήματος Cyta (8η αγωνιστική Α' όμιλος και 10η - 11η Β' όμιλος)

Πρόγραμμα Πρωταθλήματος Cyta (8η αγωνιστική Α' όμιλος και 10η - 11η Β' όμιλος)

Οι αντίπαλοι της Εθνικής μας στο EURO Under-17 (όμιλοι τελικής φάσης)

Οι αντίπαλοι της Εθνικής μας στο EURO Under-17 (όμιλοι τελικής φάσης)

Επόμενοι Αγώνες

Χορηγοί

Αχαιών 10 2413 - Έγκωμη Λευκωσία Κύπρος

Τηλ. : +357 22352341 , +357 77771606

Φαξ : +357 22590544

Ταχ. Διεύθυνση : Τ.Θ. 25071, 1306 - Λευκωσία Κύπρος

Ηλ. Ταχυδρομείο : info@cfa.com.cy

Copyright © 2018 CFA | Privacy policy - Terms of Use - Cookie Policy | Developed and Hosted by Change your consent