Το πρόγραμμα του πρώτου γύρου για τα Πρωταθλήματα Ανώτατης Κατηγορίας Παίδων

Πέμπτη, 31 Αυγούστου 2023
Αντίστροφη μέτρηση για την έναρξη των Πρωταθλημάτων Ανώτατης Κατηγορίας Παίδων Κ-16 και Κ-17 αγωνιστικής περιόδου 2023-2024.

Όπως ήδη ανακοινώθηκε, τα Πρωταθλήματα θα διεξαχθούν σε δύο γύρους, συνολικά 26 αγωνιστικές με τη συμμετοχή 14 ομάδων. Η πρεμιέρα είναι ορισμένη για τις 23-24 Σεπτεμβρίου 2023 και το φινάλε στις 20-21 Απριλίου 2024. Κύρια ημέρα διεξαγωγής των αγώνων θα είναι το Σάββατο.

Με την ολοκλήρωση τους, οι δύο τελευταίες ομάδες της κατάταξης, με βάση τη βαθμολογική τους συγκομιδή και στις τέσσερις ηλικιακές Κατηγορίες, θα υποβιβαστούν στα Πρωταθλήματα Επίλεκτης Κατηγορίας Παίδων περιόδου 2024-2025.

Σημειώνεται ότι το Σαββατοκύριακο 28-29 Οκτωβρίου δεν θα γίνει αγωνιστική λόγω υποχρεώσεων της Εθνικής μας ομάδας Παίδων Κ-17, που προετοιμάζεται ενόψει της συμμετοχής της στην τελική φάση του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος.

Δεν θα έχουμε επίσης αγωνιστική δράση στις 3-4 Φεβρουαρίου και 16-17 Μαρτίου αντίστοιχα.

Αναλυτικά το πρόγραμμα του πρώτου γύρου στα Πρωταθλήματα Κ-16 και Κ-17 (για τα Πρωταθλήματα Κ-14 και Κ-15 ισχύει το ίδιο πρόγραμμα αλλά οι γηπεδούχες ομάδες θα είναι φιλοξενούμενες και αντίστοιχα):

1η αγωνιστική                                              
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΑΡΗΣ
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ - ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ - ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ ΠΟΛΕΜΙΔΙΩΝ
ΑΠΟΕΛ - ΔΟΞΑ ΚΑΤΩΚΟΠΙΑΣ
ΑΝΟΡΘΩΣΗ - ΠΑΦΟΣ FC
ΑΓΙΑΣ ΝΑΠΑ - ΑΕΚ
ΕΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ - ΑΕΛ
                             
2η αγωνιστική                                               
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ
ΑΕΚ – ΕΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ
ΠΑΦΟΣ FC - ΑΓΙΑ ΝΑΠΑ
ΔΟΞΑ ΚΑΤΩΚΟΠΙΑΣ - ΑΝΟΡΘΩΣΗ
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ ΠΟΛΕΜΙΔΙΩΝ - ΑΠΟΕΛ
ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ - ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ
ΑΡΗΣ - ΑΕΛ
                             
3η αγωνιστική                                               
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ - ΑΡΗΣ
ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
ΑΠΟΕΛ - ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
ΑΝΟΡΘΩΣΗ - ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ ΠΟΛΕΜΙΔΙΩΝ
ΑΓΙΑ ΝΑΠΑ - ΔΟΞΑ ΚΑΤΩΚΟΠΙΑΣ
ΕΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ - ΠΑΦΟΣ FC
ΑΕΛ - ΑΕΚ
                             
4η αγωνιστική                                              
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΑΠΟΕΛ
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ - ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ
ΠΑΦΟΣ FC - ΑΕΛ
ΔΟΞΑ ΚΑΤΩΚΟΠΙΑΣ - ΕΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ ΠΟΛΕΜΙΔΙΩΝ - ΑΓΙΑ ΝΑΠΑ
ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ - ΑΝΟΡΘΩΣΗ
ΑΡΗΣ - ΑΕΚ
                             
5η αγωνιστική                                               
ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ - ΑΡΗΣ
ΑΠΟΕΛ - ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ
ΑΝΟΡΘΩΣΗ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
ΑΓΙΑ ΝΑΠΑ - ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
ΕΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ - ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ ΠΟΛΕΜΙΔΙΩΝ
ΑΕΛ - ΔΟΞΑ ΚΑΤΩΚΟΠΙΑΣ
ΑΕΚ - ΠΑΦΟΣ FC
                             
6η αγωνιστική                 
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΑΓΙΑ ΝΑΠΑ
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ - ΑΝΟΡΘΩΣΗ
ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ - ΑΠΟΕΛ
ΔΟΞΑ ΚΑΤΩΚΟΠΙΑΣ - ΑΕΚ
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ ΠΟΛΕΜΙΔΙΩΝ - ΑΕΛ
ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ – ΕΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ
ΑΡΗΣ - ΠΑΦΟΣ FC
                             
7η αγωνιστική                                               
ΑΠΟΕΛ - ΑΡΗΣ
ΑΝΟΡΘΩΣΗ - ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ
ΑΓΙΑ ΝΑΠΑ - ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ
ΕΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
ΑΕΛ - ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
ΑΕΚ - ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ ΠΟΛΕΜΙΔΙΩΝ
ΠΑΦΟΣ FC - ΔΟΞΑ ΚΑΤΩΚΟΠΙΑΣ                
8η αγωνιστική                                               
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΑΕΛ
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ – ΕΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ
ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ - ΑΓΙΑ ΝΑΠΑ
ΑΠΟΕΛ - ΑΝΟΡΘΩΣΗ
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ ΠΟΛΕΜΙΔΙΩΝ - ΠΑΦΟΣ FC
ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ - ΑΕΚ
ΑΡΗΣ - ΔΟΞΑ ΚΑΤΩΚΟΠΙΑΣ
                             
9η αγωνιστική                                               
ΑΝΟΡΘΩΣΗ - ΑΡΗΣ
ΑΓΙΑ ΝΑΠΑ - ΑΠΟΕΛ
ΕΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ - ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ
ΑΕΛ - ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ
ΑΕΚ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
ΠΑΦΟΣ FC - ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
ΔΟΞΑ ΚΑΤΩΚΟΠΙΑΣ - ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ ΠΟΛΕΜΙΔΙΩΝ
                             
10η αγωνιστική                                                           
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΠΑΦΟΣ FC
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ - ΑΕΚ
ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ - ΑΕΛ
ΑΠΟΕΛ - ΕΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ
ΑΝΟΡΘΩΣΗ -  ΑΓΙΑ ΝΑΠΑ
ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ - ΔΟΞΑ ΚΑΤΩΚΟΠΙΑΣ
ΑΡΗΣ - ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ ΠΟΛΕΜΙΔΙΩΝ
                             
11η αγωνιστική                                                           
ΑΓΙΑ ΝΑΠΑ - ΑΡΗΣ
ΕΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ - ΑΝΟΡΘΩΣΗ
ΑΕΛ - ΑΠΟΕΛ
ΑΕΚ - ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ
ΠΑΦΟΣ FC - ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ
ΔΟΞΑ ΚΑΤΩΚΟΠΙΑΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ ΠΟΛΕΜΙΔΙΩΝ - ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
                             
12η αγωνιστική                                                           
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ ΠΟΛΕΜΙΔΙΩΝ
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ - ΔΟΞΑ ΚΑΤΩΚΟΠΙΑΣ
ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ - ΠΑΦΟΣ FC
ΑΠΟΕΛ - ΑΕΚ
ΑΝΟΡΘΩΣΗ - ΑΕΛ
ΑΓΙΑ ΝΑΠΑ – ΕΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ
ΑΡΗΣ - ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
                             
13η αγωνιστική                                                           
ΕΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ - ΑΡΗΣ
ΑΕΛ - ΑΓΙΑ ΝΑΠΑ
ΑΕΚ - ΑΝΟΡΘΩΣΗ
ΠΑΦΟΣ FC - ΑΠΟΕΛ
ΔΟΞΑ ΚΑΤΩΚΟΠΙΑΣ - ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ ΠΟΛΕΜΙΔΙΩΝ - ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ
ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Τελευταίες Ειδήσεις

Πρωταθλήτρια Ανώτατης Κατηγορίας Κ-16 η ΑΕΚ

Πρωταθλήτρια Ανώτατης Κατηγορίας Κ-16 η ΑΕΚ

Στις 24/4 στο «Αντώνης Παπαδόπουλος» ο τελικός Κούρης - Σπάρτακος

Στις 24/4 στο «Αντώνης Παπαδόπουλος» ο τελικός Κούρης - Σπάρτακος

Άθως Στυλιανού: «Πρωτοφανής ατμόσφαιρα, ευχαριστίες σε όσους μας στήριξαν»

Άθως Στυλιανού: «Πρωτοφανής ατμόσφαιρα, ευχαριστίες σε όσους μας στήριξαν»

Video με τα τέρματα από τη νίκη της Εθνικής Παίδων Κ17 επί της Ουκρανίας

Video με τα τέρματα από τη νίκη της Εθνικής Παίδων Κ17 επί της Ουκρανίας

Διαιτητές Πρωταθλήματος Cyta

Διαιτητές Πρωταθλήματος Cyta

Το πρόγραμμα της 20ης αγωνιστικής των Πρωταθλημάτων Grassroots Mikel

Το πρόγραμμα της 20ης αγωνιστικής των Πρωταθλημάτων Grassroots Mikel

Ενημέρωση για τις κίτρινες κάρτες

Ενημέρωση για τις κίτρινες κάρτες

Φιλική νίκη της Εθνικής Παίδων Κ-17 επί της Ουκρανίας

Φιλική νίκη της Εθνικής Παίδων Κ-17 επί της Ουκρανίας

Ομόφωνη απόφαση Δ.Σ. ΚΟΠ για συνέχιση της συνεργασίας με τον Ντομένικο Μεσσίνα

Ομόφωνη απόφαση Δ.Σ. ΚΟΠ για συνέχιση της συνεργασίας με τον Ντομένικο Μεσσίνα

Τα τέρματα της Εθνικής Futsal σε βάρος της Β. Ιρλανδίας (video)

Τα τέρματα της Εθνικής Futsal σε βάρος της Β. Ιρλανδίας (video)

Ολυμπιακός - Ομόνοια 29Μ απευθείας από τη Cytavision (13/4)

Ολυμπιακός - Ομόνοια 29Μ απευθείας από τη Cytavision (13/4)

Διαδικασία διαπίστευσης ΜΜΕ για την τελική φάση του EURO U17

Διαδικασία διαπίστευσης ΜΜΕ για την τελική φάση του EURO U17

Ανακοίνωση Νέων Σχολών Προπονητών ΚΟΠ 2024

Ανακοίνωση Νέων Σχολών Προπονητών ΚΟΠ 2024

Video από την κλήρωση της τελικής φάσης του EURO U17

Video από την κλήρωση της τελικής φάσης του EURO U17

Πρόγραμμα Πρωταθλήματος Cyta (8η αγωνιστική Α' όμιλος και 10η - 11η Β' όμιλος)

Πρόγραμμα Πρωταθλήματος Cyta (8η αγωνιστική Α' όμιλος και 10η - 11η Β' όμιλος)

Οι αντίπαλοι της Εθνικής μας στο EURO Under-17 (όμιλοι τελικής φάσης)

Οι αντίπαλοι της Εθνικής μας στο EURO Under-17 (όμιλοι τελικής φάσης)

Επόμενοι Αγώνες

Χορηγοί

Αχαιών 10 2413 - Έγκωμη Λευκωσία Κύπρος

Τηλ. : +357 22352341 , +357 77771606

Φαξ : +357 22590544

Ταχ. Διεύθυνση : Τ.Θ. 25071, 1306 - Λευκωσία Κύπρος

Ηλ. Ταχυδρομείο : info@cfa.com.cy

Copyright © 2018 CFA | Privacy policy - Terms of Use - Cookie Policy | Developed and Hosted by Change your consent