Κερδισμένοι Δόξα και Ακρίτας

Δευτέρα, 21 Μαρτίου 2022
Στιγμιότυπο από την εκτός έδρας νίκη του Ακρίτα επί του ΑΣΙΛ.

Πέντε αγωνιστικές πριν από το φινάλε συνεχίζεται ο έντονος συναγωνισμός για τα τρία εισιτήρια της ανόδου στην κούρσα του Πρωταθλήματος Νέων Κ-19 Β' Κατηγορίας.

Η πρωτοπόρος Αγία Νάπα ηττήθηκε με 2-1 από την ΠΑΕΕΚ, νίκη της Δόξας Κατωκοπιάς με 2-1 επί του ΘΟΪ Λακατάμιας στο ντέρμπι της αγωνιστικής.

Η Δόξα προηγήθηκε με 2-0 από τέρματα που πέτυχαν οι Αριστείδου (2') και Φασουλιώτης (13') και η φιλοξενούμενη ομάδα μείωσε σε 2-1 με τον Ιωσήφ στο 56ο λεπτό.

Ο Ακρίτας Χλώρακας με γκολ του Λούκα Κυριακίδη στο 38ο λεπτό νίκησε με 1-0 εκτός έδρας τον ΑΣΙΛ.

Η πρώτη εξάδα της βαθμολογίας: Αγία Νάπα 49, Δόξα Κατωκοπιάς 43, Ακρίτας Χλώρακας 42, ΘΟΪ Λακατάμιας 37, Διγενής Ακρίτας Μόρφου 37, ΕΝΥ Διγενής Ύψωνα 36 βαθμοί.

ΕΝΥ Διγενής Ύψωνα - Αναγέννηση Δερύνειας 3-0

Ο αγώνας Διγενής Ακρίτας Μόρφου - Ονήσιλος Σωτήρας λόγω αδυναμίας καθόδου της φιλοξενούμενης ομάδας δεν έγινε και για την τύχη του θα αποφασίσει η Δικαστική Επιτροπή.