Νίκη κορυφής ο Άρης, ισόπαλες ΠΑΕΕΚ και ΑΕΚ (στιγμιότυπα)

Παρασκευή, 14 Ιανουαρίου 2022
Η 17η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Cyta βρίσκει τον Άρη Λεμεσού μόνο, στην πρώτη θέση της βαθμολογίας. Ο Άρης νίκησε με 1-0 τη Δόξα στο Τσίρειο Στάδιο και ανέβηκε στους 33 βαθμούς ενώ η Δόξα έμεινε στους 17.

Ο Θεόδωρος Ιωσηφίδης πέτυχε το τέρμα που χάρισε τη νίκη στην ομάδα του στο 27o λεπτό.

ΣΤΙΓΜΙΟΤΥΠΑ ΑΡΗΣ - ΔΟΞΑ 1-0

Δραματικός ήταν ο αγώνας στο Μακάρειο μεταξύ της ΠΑΕΕΚ και της ΑΕΚ με τις δύο ομάδες να παίρνουν τελικά από ένα βαθμό μετά το ισόπαλο 2-2. Στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων διαμορφώθηκε το τελικό αποτέλεσμα με την ΠΑΕΕΚ να ισοφαρίζει με πέναλτι του Καπαρτή.

Η ΑΕΚ είχε προηγηθεί με το Ροσάλες στο 69', ο Μπάμπιτς με πέναλτι ισοφάρισε σε 1-1 στο 81'  και ο Τρισκόφσκι με πέναλτι επίσης πέτυχε το 1-2 για την ΑΕΚ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, πριν ο Καπαρτής διαμορφώσει το τελικό 2-2 στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Η ΑΕΚ έπεσε στη δεύτερη θέση με 32 βαθμούς ενώ η ΠΑΕΕΚ ανέβηκε στους 13.

ΣΤΙΓΜΙΟΤΥΠΑ ΠΑΕΕΚ - ΑΕΚ 2-2