Στους 7 βαθμούς Αχυρώνας και Χαλάνορας

Κυριακή, 10 Οκτωβρίου 2021
Στιγμιότυπο από το 3-0 του Κούρη επί του ΠΟ Ορμήδειας.
----------------------------------------

Αχυρώνας Λιοπετρίου και Χαλκάνορας με την ολοκλήρωση της 3ης αγωνιστικής οδηγούν την κούρσα του Πρωταθλήματος Νέων Κ-19 Γ' Κατηγορίας με επτά βαθμούς.

Ο Χαλκάνορας νίκησε εκτός έδρας με 1-0 την Ομόνοια 29Μ από γκολ του Αντώνη Χαραλάμπους στο 61ο λεπτό.

Εκτός έδρας νίκη και για τον Αχυρώνα Λιοπετρίου επί της Πέγειας με 2-1 από τέρματα που πέτυχαν οι Αχιλλέας Παναγιωτίδης (55') και Ανδρέας Πριγγόπουλλος (84'). Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 11ο λεπτό με τον Γκρέκορυ Διονυσίου.

ΜΕΑΠ - ΑΠΕΠ Πιτσιλιάς 1-2

Ο αγώνας Εληά Λυθροδόντα - ΠΟ Ξυλοτύμπου διακόπηκε στο 27ο λεπτό όταν η φιλοξενούμενη ομάδα έμεινε με 6 ποδοσφαιριστές. Στο χρονικό σημείο της διακοπής η Εληά ήταν μπροστά στο σκορ με 4-0.