Δεύτερη νίκη για την Ομόνοια 29ης Μαϊου

Σάββατο, 18 Σεπτεμβρίου 2021
Η Αναγέννηση Δερύνειας ισοφάρισε στις καθυστερήσεις την Αγία Νάπα.

Με τρεις αναμετρήσεις συνεχίστηκε την Κυριακή το πρόγραμμα της δεύτερης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Β' Κατηγορίας.

Από τα αποτελέσματα ξεχωρίζει η εκτός έδρας νίκη του ΑΛΣ Ομόνοια 29ης Μαϊου επί της Καρμιώτισσας. Ήταν η δεύτερη νίκη σε ισάριθμους αγώνες για τη νεοφώτιστη ομάδα που μάζεψε μέχρι στιγμής έξι βαθμούς και προηγείται στη βαθμολογία.

Εκτός έδρας νίκη και για τον Αχυρώνα επί της Ολυμπιάδας Λυμπιών, χωρίς νικητή ο αγώνας του Ερμή με τον Ονήσιλο.

Τρεις αγώνες έγιναν το Σάββατο.

Πρώτη νίκη για την Ομόνοια Αραδίππου, που με γκολ του Ευάγγελου Τσιάμη στο 65ο λεπτό επικράτησε στο Στάδιο ΓΣΖ με 1-0 της Ξυλοτύμπου.

Ισόπαλο 1-1 τέλειωσε το γειτονικό ντέρμπι μεταξύ της Αγίας Νάπας με την Αναγέννηση Δερύνειας. Άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους στο 73' ο Γιώργος Κολοκούδια και η Αναγέννηση ισοφάρισε στο 90+4 ο Φιλκέιτ.

Ισοπαλία 1-1 και την Αθηαίνου. Η Αλκή άνοιξε το σκορ στο 13ο λεπτό με τον Κώστα Χαραλάμπους και οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 56ο λεπτό με τον Τόσκα.