Ολοκληρώθηκε το Πρωτάθλημα Cyta

Σάββατο, 29 Μαΐου 2021
Οι ποδοσφαιριστές του Εθνικού ολοκλήρωσαν νικηφόρα τη χρονιά.

Με δύο αναμετρήσεις ολοκληρώθηκε σήμερα η δράση και στο β' όμιλο της β' φάσης του Πρωταθλήματος Cyta.

Η Δόξα Κατωκοπιάς στο Μακάρειο Στάδιο νίκησε με 1-0 την ΕΝ Παραλιμνίου από γκολ του Μάριου Φασουλιώτη στο 59ο λεπτό.

Στο Στάδιο Στέλιος Κυριακίδης ο Εθνικός Άχνας νίκησε με 2-1 την Πάφο. Ο Γιώργος Παπαγεωργίου στο 10ο λεπτό άνοιξε το σκορ για τον Εθνικό, οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 59ο λεπτό με τον Καμπράλ και στο 65ο λεπτό διαμορφώθηκε το 1-2 από αυτογκόλ του Αντωνίου.

Βαθμολογία: Πάφος FC 63, ΑΠΟΕΛ 60, Εθνικός Άχνας 52, Δόξα Κατωκοπιάς 51, Νέα Σαλαμίνα 43, Ερμής Αραδίππου 38, ΕΝ Παραλιμνίου 34, Καρμιώτισσα Πολεμιδιών 24 βαθμοί.