Πρωταθλήτρια Γ' Κατηγορίας η Ομόνοια 29Μ

Σάββατο, 22 Μαΐου 2021
Η Ομόνοια 29Μ μετά το σημερινό νικηφόρο εκτός έδρας 1-0 επί του Εθνικού Άσσιας στο Μακάρειο Στάδιο κατέκτησε τον τίτλο του Πρωταθλήματος Γ' Κατηγορίας.

Ο απολογισμός της τελευταίας αγωνιστικής θα ξεκαθαρίσει το σκηνικό με τη δεύτερη θέση της ανόδου. Το πρόγραμμα για τις ομάδες που διεκδικούν επίσης άνοδο περιλαμβάνει τις αναμετρήσεις Ολυμπιάς Λυμπιών - Εθνικός Άσσιας και Πέγεια - Χαλκάνορας.

Σημειώνεται ότι με την ολοκλήρωση του Πρωταθλήματος οι τελευταίες έξι ομάδες της βαθμολογίας διαβαθμίζονται.

Το γκολ του Ιωάννη Στούππη στο 35ο λεπτό χάρισε τη νίκη και την άνοδο στην Ομόνοια 29Μ μετά το 1-0 επί του Εθνικού Άσσιας.

Ισόπαλα 1-1 έληξαν τα παιχνίδια των άλλων δύο ομάδων που διεκδικούσαν άνοδο.

Στο 65ο λεπτό ο Πιτταράς έδωσε προβάδισμα στην Ολυμπιάδα και στο 80ο λεπτό ο Γκονζάλες ισοφάρισε σε 1-1 για την ΑΠΕΠ Πιτσιλιάς.

Στο 19ο λεπτό ο Αβραάμ άνοιξε το σκορ για την Ελπίδα Αστρομερίτη και στο 78ο λεπτό η Πέγεια ισοφάρισε σε 1-1 με τον Δημοσθένους.