Ισόπαλο το ντέρμπι Ονήσιλος - ΕΝΥ Διγενής Ύψωνα

Δευτέρα, 9 Μαρτίου 2020
Ισόπαλο 1-1 έληξε το ντέρμπι Ονήσιλος Σωτήρας - ΕΝΥ Διγενής Ύψωνα για την 21η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Νέων U19 Γ' Κατηγορίας.

Στο 7ο λεπτό ο Ιάκωβος Χρυσοστόμου έδωσε προβάδισμα στους γηπεδούχους και οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 35ο λεπτό με το Νεόφυτο Θεοδώρου.

Η ΕΝΥ Διγενής Ύψωνα οδηγεί την κούρσα με 56 βαθμούς και ακολουθεί ο Ονήσιλος Σωτήρας με 51 βαθμούς.

Στην τρίτη θέση με 44 βαθμούς βρίσκεται η Ομόνοια Ψευδά που επικράτησε με 4-1 της Αμαθούς. Σκόραραν οι Ανδρέας Γεωργίου (28', 60', 80') και Ανδρέας Παπακωνσταντίνου (34'). Το γκολ της Αμαθούς σημείωσε στο 73ο λεπτό ο Gomeniuk.

Ο Κορμακίτης - Ελπίδα Αστρομερίτη 1-4*

*Ο αγώνας διακόπηκε στο 11ο λεπτό όταν οι γηπεδούχοι έμειναν με έξι ποδοσφαιριστές. Στο χρονικό σημείο της διακοπής η Ελπίδα ήταν μπροστά στο σκορ με 4-1.