Ισοπαλίες για Αχυρώνα και ΠΑΕΕΚ, νίκησε ο Κούρης

Σάββατο, 22 Φεβρουαρίου 2020
Στιγμιότυπο από τον αγώνα του ΘΟΪ Λακατάμιας με την Αμαθούς.
----------------------------------------

Με τις αναμετρήσεις της 20ης αγωνιστικής συνεχίστηκε σήμερα η δράση του Πρωταθλήματος Γ' Κατηγορίας.

Ο πρωτοπόρος Αχυρώνας Λιοπετρίου (43 βαθμοί) έφερε ισοπαλία 1-1 στην έξοδο του με την Εληά Λυθροδόντα, στους 42 βαθμούς Κούρης Ερήμης και ΠΑΕΕΚ.

Ο Φρίξος Καραολή στο 17ο λεπτό έδωσε προβάδισμα για την Εληά και στο 85ο λεπτό ο Ζαννέτος Κουμάση ισοφάρισε σε 1-1 για τον Αχυρώνα.

Ο Κούρης από δύο τέρματα του Ανδρέα Ιωάννου και ένα του Νίκου Παναγίδη, νίκησε εκτός έδρας με 3-2 τον Κορμακίτη που στο πρώτο ημίχρονο είχε προηγηθεί με 2-0.

Η ΠΑΕΕΚ αναδείχτηκε ισόπαλη 2-2 με αντίπαλο τον Εθνικό Άσσιας στο Μακάρειο Σάδιο. Για τον Εθνικό σκόραραν οι Λεοντίου (31') και Παπαευσταθίου (68') και για την ΠΑΕΕΚ οι Μασίνουα (43') και Μπρατσιάνι (55').

Βαθμολογικό άλμα για το ΘΟΪ Λακατάμιας που νίκησε με 2-1 την Αμαθούς και έφτασε στους 37 βαθμούς. Στο 42ο λεπτό άνοιξε το σκορ με αυτογκόλ του Κυριάκου και στο 80ο λεπτό ο Κωνσταντίνος Χαραλάμπους πέτυχε το 2-0. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στο 85ο λεπτό με τον Αλέκκου.

Στους 36 βαθμούς η ΜΕΑΠ που νίκησε με 2-1 το Διγενή Ορόκλινης. Το σκορ άνοιξε στο 28ο λεπτό για τους φιλοξενούμενους ο Μπεμπελέ. Στο 43ο λεπτό ο Αντώνης Μουλαζίμης και στο 55ο λεπτό ο Νικόλας Πέππος σκόραραν για τη ΜΕΑΠ.

Στους 35 βαθμούς βρίσκονται Χαλκάνορας (αγωνίζεται την Κυριακή) και η Ελπίδα Αστρομερίτη μετά το εντυπωσιακό 6-2 επί του ΑΠΟΝΑ.