Προχώρησε νικηφόρα η πρωτοπόρος Ομόνοια 1948

Σάββατο, 14 Δεκεμβρίου 2019
Με τέσσερις αναμετρήσεις της 12ης αγωνιστικής συνεχίστηκε σήμερα το Πρωτάθλημα Επίλεκτης Κατηγορίας ΣΤΟΚ.

Η πρωτοπόρος Ομόνοια 1948 κέρδισε με 3-0 τη Γεροσκήπου FC από τέρματα που πέτυχαν οι Μάριος Νεάρχου (22', 90') και Ανγκέλοφ (58') και έφτασε στους 28 βαθμούς.

Το ντέρμπι στα Λατσιά μεταξύ του τρίτου Εθνικού (22 βαθμοί) με τη δεύτερη της κατάταξης ΑΠΕΠ Πιτσιλιάς (24 βαθμοί) θα διεξαχθεί την Κυριακή.

Συνοπτικά τα αποτελέσματα της 12ης αγωνιστικής:
Ομόνοια 1948 - Γεροσκήπου FC 3-0
Δόξα Παλαιομετόχου - ΑΠΕΑ Ακρωτηρίου 2-0 (Κουκάρτας 44', Ροπέρτο 54')
ΑΕΠ Πολεμιδιών - Κόρνος FC 2-1 (Σωτηρίου 42΄, Ττόφηρος 50' / Παουλλής 56')
Πέγεια 2014 - Ασπίς Πύλας 2-1 (Χριστοφίδης 56', Οικονόμου 82' / Πέζουνος 26')

Κυριακή 15 Δεκεμβρίου - 14:30
Εθνικός Λατσιών - ΑΠΕΠ Πιτσιλιάς

Νέοι ορισμοί από τη ΣΤΟΚ
*Αναβλήθηκε λόγω ακαταλληλότητας του γηπέδου ο αγώνας Άτλας Αγλαντζιάς -ΑΕΝ και η ΣΤΟΚ τον όρισε να διεξαχθεί την Κυριακή 15 Δεκεμβρίου και ώρα 14:30.

**Ο αγώνας Ολυμπιάς Λυμπιών - ΑΕΚ Κοράκου διακόπηκε στο 4ο λεπτό λόγω ακαταλληλότητας του γηπέδου από τη συνεχόμενη βροχόπτωση. Το σκορ ήταν στο 0-0.

Ορίστηκε να διεξαχθεί την Τετάρτη 18 Δεκεμβρίου και ώρα 14:30, γιατί στις 15 Δεκεμβρίου στο ίδιο γήπεδο είναι ορισμένος ο αγώνας Εθνικός Λατσιών - ΑΠΕΠ Πιτσιλιάς.

***Ο αγώνας Ορφέας Λευκωσίας - Φοίνικας, διακόπηκε με τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου. Ο Ορφέας ήταν μπροστά στο σκορ με 2-1. Ορίστηκε να συνεχιστεί την Κυριακή 15 Δεκεμβρίου και ώρα 14:30.