Πρώτη ήττα για Αγία Νάπα, στην κορυφή Χαλκάνορας και ΑΠΟΕΛ

Δευτέρα, 14 Ιανουαρίου 2019
Στιγμιότυπο από αγώνα της Liverpool με τον Ερμή Αραδίππου. Διέκοψε το αήττητο σερί της Αγίας Νάπας.
--------------------------------------------------------------------------------

Νέα δεδομένα στην πάνω ζώνη για το Παγκύπριο Πρωτάθλημα Παίδων U14 επέφερε ο απολογισμός της 15ης αγωνιστικής.

Η Αγία Νάπα στην έξοδο της στη Λευκωσία γνώρισε την πρώτη φετινή ήττα από τη Liverpool FC με 2-1 και στην κορυφή με 40 βαθμούς ανέβηκαν Χαλκάνορας και ΑΠΟΕΛ (Κλιμάκιο Λευκωσίας).

Στο 19' ο Ευστάθιος Γιανναρά έδωσε προβάδισμα στην Αγία Νάπα (38 βαθμοί) όμως η Liverpool έφτασε στην ανατροπή από τέρματα που πέτυχαν οι Ιάσωνας Νικολαϊδης (38') και Κωνσταντίνος Πουρσαϊτίδης (56').

Ο Χαλκάνορας κέρδισε στην έδρα του με 4-1 τον ΠΟ Ορμήδειας από τέρματα που πέτυχαν οι Νικόλας Σχίζας (12'), Ελευθέριος Μικουρής (42', 45') και Μάριος Γεωργιάδης (65'). Για τους φιλοξενούμενους σκόραρε στο 45ο λεπτό ο Κυριάκος Μιχαήλου.

Το ΑΠΟΕΛ (κλιμάκιο Λευκωσίας) νίκησε εκτός έδρας με 5-3 τη Δόξα Κατωκοπιάς από τρία τέρματα του Χαραλάμπου Καττιρτζιή και από ένα γκολ πέτυχαν οι Ξενοφών Τουμάζου και Παναγιώτης Καττιρτζιής.

Δείτε εδώ την αναλυτική βαθμολογία:

Το ΑΠΟΕΛ (Κλιμάκιο Λεμεσού) νίκησε στην έδρα του με 5-1 τη Νέα Σαλαμίνα από τέρματα που πέτυχαν οι Γιώργος Κολώτας (4', 20', 51'), Νικόλας Παπαδόπουλος (60') και Λεόντιος Ζαχαρία (66'). Το γκολ της Σαλαμίνας στο 7ο λεπτό ο Σταύρος Αδάμου.