Η Ελπίδα Αστρομερίτη κατέκτησε τον πρώτο φετινό τίτλο των Πρωταθλημάτων που διοργανώνει η ΚΟΠ.">

Ο πρώτος τίτλος στην Ελπίδα

Παρασκευή, 10 Φεβρουαρίου 2012

Μετά το χθεσινοβραδινό 8-0 επί του Αετού Γαλάτας έφτασε στους 55 βαθμούς  και οδηγεί την κούρσα του Πρωταθλήματος  Futsal Γ’ Κατηγορίας.

Ανεξάρτητα από τα αποτελέσματα των αγώνων που θα ακολουθήσουν μέχρι το φινάλε της δεύτερης φάσης, η ομάδα του Αστρομερίτη πανηγυρίζει την κατάκτηση του τίτλου.

Η Ελπίδα μετά από 20 αγωνιστικές δράσης έφτασε στους 55 βαθμούς από 18 νίκες, μια ισοπαλία και μια ήττα με συντελεστή τερμάτων 146-43.

Είναι χαρακτηριστικό ότι την μοναδική της ήττα την δέχτηκε στην πρεμιέρα του Πρωταθλήματος με αντίπαλο τον ΑΟΕ Δήμου Λακατάμιας.

Από τις 22 Σεπτεμβρίου 2011 παραμένει αήττητη και οι τελευταίες απώλειες καταγράφηκαν στο ισόπαλο εκτός έδρας 4-4 με τον ΑΟΕ στο πλαίσιο της 10η αγωνιστικής της πρώτης φάσης.

Το συγκρότημα του Αναστάσιου Τσολάκη μέχρι το τέλος της β’ φάσης θα αντιμετωπίσει διαδοχικά την Επισκοπή, την Απελευθέρωση, την ΑΠΕΑ Αρακαπά και το Λευκόνοικο.

Η Ελπίδα συμμετέχει για δεύτερη φορά στο Πρωτάθλημα Futsal Γ’ Κατηγορίας και στην περσινή χρονιά τερμάτισε στην δέκατη θέση της κατάταξης.