Ο Αχιλλέας Καϊμακλίου κέρδισε σήμερα εκτός έδρας τον Παρνασσό Στροβόλου στον πρώτο μεταξύ τους αγώνα  για την ημιτελική φάση του Κυπέλλου Ανδρών Futsal.">

Παρνασσός Στροβόλου-Αχιλλέας 2-3

Τρίτη, 19 Απριλίου 2011
Ο Αχιλλέας Καϊμακλίου κέρδισε (3-2) σήμερα εκτός έδρας τον Παρνασσό Στροβόλου στον πρώτο μεταξύ τους αγώνα  για την ημιτελική φάση του Κυπέλλου Ανδρών Futsal.

Το αποτέλεσμα διαμορφώθηκε στο τελευταίο λεπτό του αγώνα από αυτογκόλ του Σεργκέϊ. Ο Αχιλλέας προηγήθηκε στο 2' με τον Λειβαδιώτη και στο 4' ο Χοσέ ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 2-0.

Οι γηπεδούχοι μείωσαν στο 17' με τον Ανδρέου και στο 38΄ο Σεργκέϊ ισοφάρισε σε 2-2. Το 3-2 για τον Αχιλλέα όπως προαναφέραμε σημείωσε με αυτογκόλ στο φινάλε ο Σεργκέϊ.

Οι δύο ομάδες βρίσκονται στην 3η και 4η θέση αντίστοιχα της δεύτερης φάσης του Πρωταθλήματος όπου όλα έχουν κριθεί και οι ελπίδες για διάκριση υπάρχουν μόνο μέσα από τη διοργάνωση του Κυπέλλου.

Ο Παρνασσός Στροβόλου για να φτάσει στην ημιτελική φάση απέκλεισε διαδοχικά στην έδρα του την  PIACERE με 9-0, τον Λειβαδιακό Λειβαδιών με 4-3 και τον Παπαέλληνα με 6-3.

Ο Αχιλλέας Καϊμακλίου απέκλεισε στην έδρα του τον Άτλας Αγλαντζιάς με 14-1, εκτός έδρας την Χόμενμεν με 7-1 και στην έδρα του τον Αστέρα/ΠΑΕΕΚ με 4-3.

**Ο πρώτος αγώνας μεταξύ της ΑΕΛ και της Ομόνοιας έγινε χθες βράδι στη Λεμεσό με κερδισμένη (3-2) την ΑΕΛ. Λεπτομέρειες του αγώνα δημοσιεύονται στην Κατηγορία Σάλα και κάτω από τον τίτλο Κύπελλο Σάλας / Ειδήσεις.