Εκτός έδρας νίκες για Άρη και Οθέλλο

Τετάρτη, 4 Νοεμβρίου 2020
Στιγμιότυπο από τον αγώνα Κούρης Ερήμης - ΕΝΥ Διγενής Ύψωνα.
----------------------------------------------

Με τις αναμετρήσεις της 10ης αγωνιστικής συνεχίστηκε σήμερα το πρόγραμμα του Πρωταθλήματος Β' Κατηγορίας και το σκηνικό της κορυφής παρέμεινε σταθερό.

Ο πρωτοπόρος Άρης νίκησε στην Αραδίππου την τοπική Ομόνοια με 2-0 από τέρματα που σημείωσαν στο πρώτο ημίχρονο οι Μπάρπαρο (27') και Σικόρσκι (38').

Ο Οθέλλος πο βρίσκεται στη δεύτερη θέση,  με γκολ του Μιχάλη Κουμούρη στο 28ο λεπτό νίκησε με 1-0 στη Λακατάμια το τοπικό ΘΟΪ.

Με γκολ του Ραφαήλ Ελευθερίου στο 67ο λεπτό ο Αχυρώνας Λιοπετρίου νίκησε εκτός έδρας με 1-0 την Ομόνοια Ψευδά.

ΑΕΖ - Αναγέννηση Δερύνειας 3-1
(Νικόλας Θεοδώρου 45' πεν., 59' πεν., Βασιλείου 90' / Ευσταθίου 38')

Διγενής Ακρίτας Μόρφου - Ονήσιλος Σωτήρας 1-3
(Νεοφύτου 13' / Μοντέϊρο 18', Φροξυλιάς 53', Λουζίνιο 74')

ΠΑΕΕΚ - Αγία Νάπα 3-2
(Φράγκος 44', 85', Σαμάρας 64' πέναλτι / Γουίλιαμ 7', Κολοκούδια 70')

Αλκή Ορόκλινης - ΠΟ Ξυλοτύμπου 2-2
(Αλωνεύτης 50', Ροβίθης 67' / Ντε Ολιβέιρα 31', Μάσιμο 90')

Ο αγώνας ΑΣΙΛ Λύσης – Ακρίτας Χλώρακας αναβλήθηκε μετά από ενημέρωση της Ομοσπονδίας για τον εντοπισμό πάνω των 4 θετικών κρουσμάτων στην ομάδα του Ακρίτα και θα ορισθεί σε μεταγενέστερο στάδιο.

Στη βαθμολογία προηγείται ο Άρης με 22 βαθμούς και ακολουθεί ο Οθέλλος Αθηαίνου με 21 βαθμούς. Στους 19 βαθμούς βρίσκεται η ΠΑΕΕΚ και στους 17 ανέβηκε ο Ονήσιλος Σωτήρας.