ΑΕΚ - Δόξα 2-0, Νέα Σαλαμίνα - Ανόρθωση 1-4, Καρμιώτισσα - Ερμής Αραδίππου 0-1

Σάββατο, 17 Οκτωβρίου 2020
Οι ποδοσφαιριστές της Ανόρθωσης πανηγύρισαν μεγάλη εκτός έδρας νίκη.
-----------------------------------

Με τρεις αναμετρήσεις άνοιξε σήμερα η αυλαία της 7ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Cyta.

Στο πρώτο χρονικά παιχνίδι του Σαββάτου, η ΑΕΚ νίκησε στην έδρα της με 2-0 τη Δόξα Κατωκοπιάς από τέρματα που πέτυχαν οι Ναράνχο (12') και Φλοριάν (47' πέναλτι).

Η Ανόρθωση νίκησε εκτός έδρας με 4-1 τη Νέα Σαλαμίνα. Τρία τέρματα σημείωσε ο Μιχάλης Μανιάς (10΄, 14', 55' πεν.) και ένα ο Βργκοτς (55'). Το γκολ της Σαλαμίνας πέτυχε στο 39ο λεπτό ο Βαρέλα.

Αποβολήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Αμπαρτζουμιάν στο 48ο λεπτό και η Ανόρθωση ολοκλήρωσε τον αγώνα με δέκα ποδοσφαιριστές.

Με γκολ του Κέβιν Χολτ στο 73ο λεπτό ο Ερμής Αραδίππου νίκησε εκτός έδρας την Καρμιώτισσα Πολεμιδιών με 1-0.