Ήττα από την Ολλανδία

Τρίτη, 13 Οκτωβρίου 2020
Η Εθνική μας όπως παρατάχθηκε στο αποψινό παιχνίδι. Φωτογραφίες από τον αγώνα εδώ: http://www.cfa.com.cy/Gr/gallery/1899
------------------------------------

Η Εθνική μας ομάδα των Ελπίδων ηττήθηκε απόψε από την αντίστοιχη ομάδα της Ολλανδίας με 7-0.

Ο αγώνας έγινε στο ΑΕΚ Αρένα και αφορούσε τον έβδομο όμιλο της προκριματικής φάσης του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος U21.

Ανώτερη η Ολλανδία, έφτασε στη μεγάλη νίκη και συνεχίζει να οδηγεί την κούρσα χωρίς βαθμολογικές απώλειες.

Η Ολλανδία άνοιξε το σκορ στο 22ο λεπτό με τον Gravenberch, 1-0 αποτέλεσμα πρώτου ημιχρόνου. Διάστημα στο οποίο οι διεθνείς μας είχαν ανταγωνιστική παρουσία.

Στο δεύτερο ημίχρονο σκόραραν οι Ekkelenkamp (50', 62'), Sierhuis (51', 73', 90' πέναλτι), Boadu (82΄) και η Ολλανδία έφτασε στο ευρύ 7-0.

Κύπρος: Παρασκευά, Περατικός (74' Κ. Ηλία), Πηλέας, Ανδρέου, Κορρέα, Παναγιώτου, Ρόουλς (74' Λουκά), Μάμας, Κωνσταντίνου (32' Παρούτης), Σωτηρίου (74' Χαραλάμπους), Κατσαντώνης (85' Σατσιάς).

Η Κύπρος θα ολοκληρώσει τις υποχρεώσεις της στην προκριματική φάση που διανύουμε τον ερχόμενο μήνα με δύο εκτός έδρας αγώνες. Στις 15 Νοεμβρίου θα φιλοξενηθούμε από την Πορτογαλία και στις 18 Νοεμβρίου από το Γιβραλτάρ.

Σε άλλο σημερινό παιχνίδι του ομίλου μας, η Πορτογαλία νίκησε εκτός έδρας με 3-0 το Γιβραλτάρ.