Πρωτάθλημα Γ' Κατηγορίας

Κυριακή, 30 Απριλίου 2017

Στιγμιότυπο από παιχνίδι μεταξύ των ομάδων Λειβαδιακός / Σαλαμίνα - Ελπίδα Ξυλοφάγου. Η ομάδα των Λειβαδιών παρέμεινε στην Κατηγορία.
------------------------------------

Με τις αναμετρήσεις που αφορούσαν την κάτω ζώνη ολοκληρώθηκε σήμερα η τελευταία αγωνιστική του Πρωταθλήματος Γ' Κατηγορίας.

Το σκηνικό με τις ομάδες που θα ακολουθήσουν την ΑΕΝ στο Πρωτάθλημα Επίλεκτης Κατηγορίας ΣΤΟΚ ξεκαθάρισε και διαβαθμίζονται επίσης Ελπίδα Ξυλοφάγου και Ηρακλής Γερολάκκου.

*Στην Ορμήδεια ο Ηρακλής προηγήθηκε στο ημίχρονο με 1-0 από γκολ του Γιώργου Καμαρλίγκου όμως στο ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου η τοπική ομάδα ανέτρεψε το σκορ (2-1) και με αυτό το αποτέλεσμα παραμένει στην Κατηγορία.

Τα τέρματα της Ορμήδειας πέτυχε ο Γιουσίφ Ραχμάν (50', 53').

*Στο Μακάρειο Στάδιο η ομάδα Λειβαδιακός / Σαλαμίνα νίκησε με 4-0 τον Διγενή Μόρφου και πανηγύρισε την παραμονή στην Κατηγορία.

Στο πρώτο ημίχρονο η φιλοξενούμενη ομάδα προηγήθηκε με 2-0 από τέρματα του Ανδρέα Νικολάου (11', 45') και στο 65' πέτυχε το 3-0 με τον Άνθιμο Κωνσταντίνου. Στο 75' ο ίδιος ποδοσφαιριστής διαμόρφωσε το 4-0.

Ανεβαίνουν στο Πρωτάθλημα Β' Κατηγορίας Ξυλοτύμπου, Διγενής Ορόκλινης και Χαλκάνορας.

Συνοπτικά τα αποτελέματα της τελευταίας αγωνιστικής - πατώντας το αποτέλεσμα εμφανίζεται το φύλλο αγώνα: