Με νίκες των φιλοξενούμενων ομάδων ολοκληρώθηκαν οι σημερινοί (24 Φεβρουαρίου) πρώτοι αγώνες της ημιτελικής φάσης Κυπέλλου Κόκα-Κόλα Γ’-Δ’ Κατηγορίας. Οι επαναληπτικές αναμετρήσεις θα διεξαχθούν στις 10 Μαρτίου.
ΚΙΣΣΟΣ-ΑΕΚ ΚΟΥΚΛΙΩΝ 0-2, ΑΣΠΙΣ ΠΥΛΑΣ-ΧΑΛΚΑΝΟΡΑΣ 2-3">

Νίκησαν οι φιλοξενούμενοι

Τετάρτη, 24 Φεβρουαρίου 2010

Χαλκάνορας Ιδαλίου και ΑΕΚ Κουκλιών στην πρώτη παρουσία τους στην ημιτελική φάση της διοργάνωσης, πέτυχαν σημαντικές νίκες.

**Ο Χαλκάνορας προηγήθηκε με 3-0 στην Πύλα σε βάρος της Ασπίς, όμως οι γηπεδούχοι μετά από φιλότιμη προσπάθεια μείωσαν σε 3-2.

Το σκορ για τους φιλοξενούμενους άνοιξε ο Δημήτρης Παναγιώτου στο 4’ και ακολούθησαν δύο τέρματα από τον Παντελή Ταύρου (13’, 36’) για να γίνει το 0-3.

Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου ο Παναγιώτης Χατζηαυξέντης μείωσε σε 1-3 και στο 89’ ο Αχμέτ Εκρέμ διαμόρφωσε το 2-3.

**Στο Κοινοτικό Στάδιο Κισσόνεργας η ΑΕΚ Κουκλιών μετά από ένα πολύ καλό παιχνίδι επικράτησε με 2-0 του Κισσού FC.

Η φιλοξενούμενη ομάδα άνοιξε το σκορ στο  44’ με τον Νίκο Χατζή και έφτασε στο 2-0 επτά λεπτά πριν από το φινάλε με γκολ του Ντανιέλ Σιμπάλιν.