Νίκες για ΘΟΪ Λακατάμιας και ΠΟ Ορμήδειας

Σάββατο, 4 Φεβρουαρίου 2023
Στιγμιότυπο από τον αγώνα του Εθνικού Λατσιών με τον Κούρη Ερήμης.

Με τις αναμετρήσεις της 3ης αγωνιστικής συνεχίστηκε σήμερα το πρόγραμμα στο δεύτερο όμιλο του Πρωταθλήματος Γ' Κατηγορίας.

Με τη λήξη της δεύτερης φάσης, οι τρεις τελευταίες ομάδες της βαθμολογίας θα διαβαθμιστούν στο Πρωτάθλημα Επίλεκτης Κατηγορίας ΣΤΟΚ.

Με γκολ του Απόλλωνα Χριστοφίδη στο 90+1 το ΘΟΪ Λακατάμιας επικράτησε με 1-0 τον Χαλκάνορα.

Προηγήθηκε με 2-0 ο Κούρης Ερήμης, όμως ο Εθνικός Λατσιών έφτασε στο 2-2 από τέρματα που πέτυχαν οι Φασουλιώτης (59') και Κακουλλής (68').

Για τον Κούρη σκόραραν οι Δημήτρης Κωνσταντινίδης (42') και Κωνσταντίνος Μιχαηλίδης (45+4).

Ο ΠΟ Ορμήδειας νίκησε με 5-0 την Εληά Λυθροδόντα από τέρματα που πέτυχαν οι Αλιάζ (15', 52'), Χατζηκωνσταντής (65'), Ταουφίκ (84') και Κημήτρη (90+3).

Η ΑΠΕΠ προηγήθηκε με 1-0 του ΑΠΟΝΑ από γκολ του Εναμά στο 14ο λεπτό και οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 48ο λεπτό με τον Αλέξη Πίσση.