Πρώτες απώλειες για ΠΑΟΚ Κοκκινοτριμιθιάς, 1-1 με τον ΑΣΙΛ

Δευτέρα, 5 Δεκεμβρίου 2022
Στιγμιότυπο από αγώνα του ΑΣΙΛ Λύσης με τον ΠΟ Ξυλοτύμπου.

Η αλάνθαστη πορεία του ΠΑΟΚ Κοκκινοτριμιθιάς διακόπηκε στην 8η αγωνιστική όμως συνεχίζει να οδηγεί αήττητος την κούρσα στο Παγκύπριο Πρωτάθλημα Παίδων Κ-16.

Ο ΠΑΟΚ αναδείχτηκε ισόπαλος 1-1 στην έδρα του με αντίπαλο τον ΑΣΙΛ Λύσης. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 40ο λεπτό με τον Νικόλα Γρηγορίου και οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 50ο λεπτό με τον Γιώργο Αριστείδου.

Ο ΠΑΟΚ Κοκκινοτριμιθιάς βρίσκεται στους 22 βαθμούς και ακολουθεί ο Απόλλωνας με 21 βαθμούς, μετά το εκτός έδρας νικηφόρο 1-0 επί της ΑΕΛ με γκολ του Παναγιώτη Ιωσηφάκη στο 38ο λεπτό.

Στην πρώτη εξάδα βρίσκονται επίσης Αναγέννηση Δερύνειας 19 βαθμοί, ΑΣΙΛ Λύσης 18, ΑΕΛ 14 και Ελπίδα Λιοπετρίου 13 βαθμοί.