Σταθερά την κορυφή ο αήττητος Άρης

Σάββατο, 12 Νοεμβρίου 2022
Στιγμιότυπο από τον αγώνα του Ολυμπιακού με το ΘΟΪ Λακατάμιας.

Ο Άρης επικράτησε σήμερα της ΕΝ Παραλιμνίου με 9-1, συνεχίζει να βρίσκεται αήττητος στην πρωτοπορία και έφτασε στους 19 βαθμούς με την ολοκλήρωση της έβδομης αγωνιστικής.

Στη δεύτερη θέση με 18 βαθμούς βρίσκεται ο Εθνικός Άσσιας, που επικράτησε με 5-2 της Δόξας Κατωκοπιάς.

Στην τρίτη θέση ο Ολυμπιακός που αναδείχτηκε ισόπαλος 1-1 με το ΘΟΪ Λακατάμιας. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 31ο λεπτό με τον Σάββα Σαββίδη και οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 33ο λεπτό με τον Κυριάκο Μακρή.

Ο Ολυμπιακός που διατηρείται αήττητος με 4 νίκες και 3 ισοπαλίες, έφτασε στους δεκαπέντε βαθμούς.

Στις άλλες σημερινές αναμετρήσεις, ο Ακρίτας Χλώρακας νίκησε εκτός έδρας με 3-2 τον Διγενή Ακρίτα Μόρφου και η ΠΑΕΕΚ επίσης εκτός έδρας, την Ομόνοια Αραδίππου με 6-1.