Στιγμιότυπο από τον αγώνα Λευκοθέα Λατσιών - Ομόνοια.

Με τις αναμετρήσεις της δεύτερης αγωνιστικής συνεχίστηκε σήμερα το πρόγραμμα του Πρωταθλήματος Γυναικών.

Στη βαθμολογία προηγείται με έξι βαθμούς η περσινή πρωταθλήτρια ομάδα Apollon Ladies και ακολουθεί με τέσσερις βαθμούς η Λευκοθέα Λατσιών.

Ο απολογισμός της δεύτερης αγωνιστικής:

Λευκοθέα Λατσιών - Ομόνοια 3-3

Προηγήθηκε στο 13ο λεπτό η Ομόνοια με την Αμοάκο και η Λευκοθέα ισοφάρισε στο 28ο με την Προύλοβις. Στο 54ο η Ράσελ έκανε το 2-1 για την Ομόνοια και στο 65ο λεπτό η Φαζίλα πέτυχε το 3-1.

Η Λευκοθέα μείωσε στο 73ο με αυτογκόλ της Τάνεβα και ισοφάρισε στο 84ο λεπτό με την Ειρήνη Μιχαήλ.

Pafos Geroskipou FC - Apollon Ladies 0-8

Δευτέρα σερί νίκη για Apollon Ladies. Τρία τέρματα πέτυχε η Helmvall (19', 26', 33') και από ένα η Οπόνγκ (41'), η Πίνο (45'), η Nalukenge (82'), η Acheampong (90+1) και η Φιλίππα Σάββα (90+3).

Lakatamia FC - Καρμιώτισσα Χρυσομηλιά 2-0

Η Δήμητρα Προξένου άνοιξε το σκορ στο 28ο λεπτό και στο 53ο λεπτό η Βερόνικα Κοτζουχάρι με πέναλτι διαμόρφωσε το 2-0 στην πρώτη φετινή νίκη της Lakatamias.