Δηλώσεις του Νίκου Κωστένογλου για την ισοπαλία στο Μπέλφαστ

Κυριακή, 12 Ιουνίου 2022
Οι δηλώσεις του προπονητή της ομάδας μας Νίκου Κωστένογλου μετά την ισοπαλία 2-2 με τη Βόρεια Ιρλανδία στο Μπέλφαστ.

«Έγινε ένα παιχνίδι σε πολύ ψηλή ένταση ανάμεσα σε δύο ομάδες που ήθελαν να νικήσουν. Ήμασταν πάρα πολύ καλοί μέχρι το 70ο λεπτό αλλά μετά την αναγκαστική αλλαγή του Λαϊφη, η ομάδα έχασε την ισορροπία της ενώ μας επηρέασε και η κόπωση από τους συνεχόμενους αγώνες. Στο πρώτο ημίχρονο δεν κινδυνεύσαμε από τον αντίπαλο, καταφέραμε να σκοράρουμε ενώ πετύχαμε και δεύτερο τέρμα στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου.

Στη συνέχεια ο αντίπαλος πήρε κάποια ρίσκα και κατάφερε να ισοφαρίσει. Από ένα σημείο και μετά, χάσαμε τον έλεγχο του αγώνα και μαζί χάσαμε κα ιμια μεγάλη ευκαιρία να πάρουμε μια μεγάλης σημασίας νίκη. Είμαστε στεναχωρημένοι που φτάσαμε κοντά στη νίκη και δεν καταφέραμε να την πάρουμε. Η προσπάθεια μας θα συνεχιστεί για να πλασαριστούμε στην καλύτερη δυνατή θέση στον όμιλο».