Νίκησε και ξέφυγε περισσότερο η Ένωση

Σάββατο, 4 Δεκεμβρίου 2021
Στιγμιότυπο από το 1-1 του ΑΣΙΛ με την Αλκή.

Με επτά αναμετρήσεις συνεχίστηκε και ολοκληρώθηκε σήμερα το πρόγραμμα της 11ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Β' Κατηγορίας.

Η πρωτοπόρος ΕΝ Παραλιμνίου νίκησε στην έδρα της με 2-0 την Ομόνοια 29Μ και έφτασε στους 26 βαθμούς. Σκόραραν οι Ανδρέας Ηλία (7') και Σίλβα (59').

Ακολουθούν με 22 βαθμούς Ερμής Αραδίππου και Καρμιώτισσα Πολεμιδιών που έφεραν ισοπαλίες με Ομόνοια Αραδίππου και Ολυμπιάς Λυμπιών αντίστοιχα.

Η Ομόνοια προηγήθηκε στο τοπικό ντέρμπι της Αραδίππου με τον Ανδρέα Σιήκκη στο 6ο λεπτό και ο Ερμής ισοφάρισε στο 44ο λεπτό με τον Ανδρέα Παπαθανασίου.

Στους 21 βαθμούς η Αλκή που έφερε ισοπαλία 1-1 με τον ΑΣΙΛ και στους 20 βαθμούς η Νέα Σαλαμίνα που νίκησε με 3-0 τον ΠΟ Ξυλοτύμπου από τέρματα που πέτυχαν οι Μιγκέλ (19'), Ανδρέου (45') και Πικής (81').