Συνεχίζουν χωρίς ήττα ΠΑΟΚ, Χαλκάνορας και ΑΕΛ

Τρίτη, 30 Νοεμβρίου 2021
Στιγμιότυπο από αγώνα του ΠΑΟΚ με τον Απόλλωνα (κλιμάκιο Λεμεσού).

Ο ΠΑΟΚ Κοκκινοτριμιθάς συνεχίζει να οδηγεί χωρίς βαθμολογικές απώλειες την κούρσα στο Παγκύπριο Πρωτάθλημα Παίδων Κ-15.

Στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής νίκησε στο ντέρμπι  εκτός έδρας το ΑΠΟΕΛ (κλιμάκιο Λεμεσού) με 1-0 από γκολ του Γιώργου Χριστοδούλου στο 67ο λεπτό και έφτασε στους 21 βαθμούς σε επτά αγώνες.

Με 20 βαθμούς ακολουθεί ο Χαλκάνορας Ιδαλίου αλλά σε οκτώ αγώνες και αμέσως πιο κάτω η ΑΕΛ με 17 βαθμούς σε επτά αγώνες. Σημειώνεται ότι και οι δύο ομάδες δεν έχουν δεχτεί ήττα.

Ο Χαλκάνορας πήρε τη νίκη με 3-2 στο εκτός έδρας παιχνίδι του στην Πάφο με αντίπαλο τον Απόλλωνα με το καθοριστικό γκολ να σημειώνεται στο 70ο λεπτό από τον Χρήστο Νίλσεν.

Στην επόμενη αγωνιστική ο ΠΑΟΚ θα φιλοξενήσει τον Ερμή Αραδίππου, η ΑΕΛ θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας τον Εθνικό Άχνας και ο Χαλκάνορας θα έχει ρεπό.