ΕΝ Παραλιμνίου - Αλκή 0-0, νίκες για Ερμή, Καρμιώτισσα και Ονήσιλο

Σάββατο, 20 Νοεμβρίου 2021
Οι ποδοσφαιριστές του Ερμή Αραδίππου ξεπέρασαν νικηφόρα το εμπόδιο του Οθέλλου.

Στο ντέρμπι κορυφής της 9ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Β' Κατηγορίας, ΕΝ Παραλιμνίου και Αλκή Ορόκλινης έμειναν στο ισόπαλο 0-0.

Η Αλκή από το 33ο λεπτό αγωνίστηκε με δέκα ποδοσφαιριστές λόγω αποβολής του Σακέττι με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Μετά την ισοπαλία έφτασε στους 17 βαθμούς.

Η ΕΝ Παραλιμνίου παραμένει στην κορυφή με 20 βαθμούς, στους 18 βαθμούς ανέβηκαν Ερμής Αραδίππου και Καρμιώτισσα Πολεμιδιών.

Ο Ερμής νίκησε στην Αραδίππου με 2-0 τον Οθέλλο από τέρματα που πέτυχαν οι Δανιήλ Παρούτης (40') και Μάριος Πουτζιουρή (51').

Η Καρμιώτισσα Πολεμιδιών με γκολ του Ιωάννη Χατζηβασίλη στο 71ο λεπτό νίκησε εκτός έδρας την Αγία Νάπα με 1-0.

Ευρεία νίκη για τον Ονήσιλο Σωτήρας σε βάρος της Ομόνοιας Αραδίππου με 6-0. Σκόραραν οι Αμορίμ (3', 13', 49'), Νέβες (10', 90') και Τζούνιορ (18' πέναλτι).

Ισόπαλος 1-1 έληξε ο αγώνας ΑΣΙΛ - Ξυλοτύμπου. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 38ο λεπτό με το Λίμα και οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 76ο λεπτό με πέναλτι που εκτέλεσε ο Αντώνιος Ράνος.