Δόξα - Ανόρθωση 2-0, ΑΕΚ - Ομόνοια 2-1 (στιγμιότυπα)

Κυριακή, 12 Σεπτεμβρίου 2021
Με δύο αναμετρήσεις συνεχίστηκε σήμερα η 2η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Cyta.

Στο ΑΕΚ Αρένα η ΑΕΚ νίκησε με 2-1 την Ομόνοια και έφτασε στους τέσσερις βαθμούς σε δύο αγώνες. Πρώτο φετινό παιχνίδι για την Ομόνοια.

Τα τέρματα της ΑΕΚ πέτυχαν οι Τρισκόφσκι (55' πεν.) και Ντάρμπισαϊρ (74'). Στο 81ο λεπτό το γκολ της Ομόνοιας με σκόρερ τον Παπουλή.

Στο Μακάρειο Στάδιο η Δόξα Κατωκοπιάς επικράτησε της Ανόρθωσης με 2-0 και έφτασε στους τέσσερις βαθμούς. Πρώτος φετινός αγώνας της Ανόρθωσης στο Πρωτάθλημα.

Στο 42ο λεπτό ο Σαντίκ άνοιξε το σκορ και στο 89ο λεπτό ο ίδιος ποδοσφαιριστής μετά από εκτέλεση πέναλτι διαμόρφωσε το 2-0.

Οι δύο ομάδες ολοκλήρωσαν τον αγώνα με δέκα ποδοσφαιριστές. Αποβλήθηκε για τους γηπεδούχους ο Τιτζανί (24') και για του φιλοξενούμενους ο Ντέλετιτς (27').

Στους αγώνες του Σαββάτου είχαμε Εθνικός Άχνας - ΠΑΕΕΚ 1-3 και Άρης - Απόλλων 0-1.