Προχώρησαν νικηφόρα οι ομάδες που διεκδικούν άνοδο

Σάββατο, 17 Απριλίου 2021
Οι ποδοσφαιριστές του Άρη πανηγυρίζουν την επιτυχία τους στο Μακάρειο.

Νικηφόρα προχώρησαν σήμερα οι ομάδες που διεκδικούν άνοδο στο πλαίσιο της 30ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Β' Κατηγορίας.

Τέσσερις αγωνιστικές πριν από το φινάλε, ο συναγωνισμός παραμένει έντονος και όπως είναι διαμορφωμένο το σκηνικό της πάνω ζώνης όλα θα κριθούν στην τελική ευθεία.

Βαθμολογία πρώτης τετράδας: ΠΑΕΕΚ 62, Άρης 62, Οθέλλος Αθηαίνου 59, Αγία Νάπα 57 βαθμοί.

Η ΠΑΕΕΚ νίκησε την Αναγέννηση Δερύνειας με 3-1 από τέρματα που πέτυχαν οι Ρίελ (37'), Αριστοτέλους (50') και Καπαρτής (90+5), ο Μιχάλης Χαραλάμπους στο 75ο λεπτό το γκολ για τη φιλοξενούμενη ομάδα.

Ο Άρης νίκησε με 2-0 στο Μακάρειο Στάδιο τον Διγενή Μόρφου με 2-0 από ισάριθμα πέναλτι του Σικόρσκι (26', 42').

Ο Οθέλος με γκολ του Κωνσταντίνου Καστάνα στο 78ο λεπτό νίκησε στην Ερήμη τον Κούρη με 1-0. Οι γηπεδούχοι νωρίτερα έχασαν πέναλτι με τον Ντα Σίβα (απέκρουσε ο Γιώργος Παναγή).

Η Αγία Νάπα νίκησε με ανατροπή 2-1 τον Ονήσιλο Σωτήρας. Στο 27ο λεπτό ο Καθάριος άνοιξε το σκορ για τον Ονήσιλο και οι γηπεδούχοι έφτασαν στην ανατροπή από τέρματα που πέτυχαν οι Πιντσέλι (43' πεν) και Σικουϊνί (82').

Ο ΠΟ Ξυλοτύμπου νίκησε εκτός έδρας την ΑΕΖ με 2-0 από τέρματα που πέτυχαν οι Ντε Ολιβέϊρα (45') και Γκονσάλβες (90+1).

Με τέρματα που πέτυχαν οι Νικολάου (3'), Ράνος (10') και Τσούπρος (75') ο ΑΣΙΛ Λύσης νίκησε με 3-1 την ΕΝΥ Διγενής Ύψωνα.