Ονήσιλος - Άρης 1-1 στον πρώτο αγώνα της χρονιάς

Παρασκευή, 11 Σεπτεμβρίου 2020
Σέντρα είχαμε απόψε στο Παγκύπριο Πρωτάθλημα Β' Κατηγορίας με την ισοπαλία 1-1 στη Σωτήρα μεταξύ του τοπικού Ονήσιλου με τον Άρη.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 45ο λεπτό με τον Ντα Σίλβα και οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με πέναλτι του Μπάρπαρο στο 50ο λεπτό.

Στο 83ο λεπτό αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Παναγιώτης Νικολάου και ο Ονήσιλος ολοκλήρωσε τον αγώνα με δέκα ποδοσφαιριστές.

Στη φετινή διοργάνωση θα συμμετάσχουν 18 ομάδες και η οποία θα ολοκληρωθεί σε 34 αγωνιστικές.  Με την ολοκλήρωση του Πρωταθλήματος, οι δύο πρώτες ομάδες θα ανέβουν στην πρώτη κατηγορία και οι έξι τελευταίες θα υποβιβαστούν στη Γ' Κατηγορία.

Αναμένεται ένας ενδιαφέρον ποδοσφαιρικός μαραθώνιος με αρκετές ομάδες να έχουν ενισχυθει και να θέτουν πρωταγωνιστικούς στόχους, διεκδικώντας τις δύο πρώτες θέσεις. Μεγάλο ενδιαφέρον θα υπάρχει και στην προσπάθεια παραμονής στην κατηγορία, από την στιγμή που υποβιβάζονται οι έξι τελευταίες ομάδες..

Οι υπόλοιποι αγώνες της πρεμιέρας θα γίνουν το Σάββατο 12 Σεπτεμβρίου και θα αρχίσουν στις 16:45 ως ακολούθως:

Κούρης Ερήμης – Ομόνοια Ψευδά (Κοινοτικό Στάδιο Ερήμης)
ΑΕΖ Ζακακίου – Ομόνοια Αραδίππου (Κοινοτικό Στάδιο Ζακακίου)