Ξέφυγε περισσότερο το ΑΠΟΕΛ μετά την ισοπαλία της Καρμιώτισσας

Σάββατο, 11 Ιανουαρίου 2020
Στιγμιότυπο από την εκτός έδρας νίκη της Ομόνοιας Λευκωσίας.
---------------------------------------------

Με τις αναμετρήσεις της τελευταίας αγωνιστικής του πρώτου συνεχίστηκε σήμερα η δράση στο Παγκύπριο Πρωτάθλημα Νέων U19 Α' Κατηγορίας.

Η Ομόνοια Λευκωσίας στην αυλαία της 13ης αγωνιστικής νίκησε εκτός έδρας τον Απόλλωνα με 2-1 και έφτασε στους 21 βαθμούς.

Στο 44ο λεπτό ο Σταύρος Χριστοφόρου έδωσε προβάδισμα στην Ομόνοια και ο Απόλλωνας ισοφάρισε στο 48ο λεπτό με τον Ευριπίδη Γρηγορίου. Το 2-1 διαμόρφωσε στο 72ο λεπτό ο Ανδρέας Σάββας.

Ο Ολυμπιακός νίκησε στην έδρα του με 6-1 τον Άρη και έφτασε στους 19 βαθμούς. Σκόραραν οι Σακκά 5', Ανδρέου 34', Ιωάννου 48', 56', Ηρακλέους 72' και Βενιζέλος 74'. Το γκολ του Άρη σημείωσε στο 79ο λεπτό με πέναλτι ο Νικόλας Ματθαίου.

Ξέφυγε περισσότερο το ΑΠΟΕΛ μετά τη νίκη του επί της Αγίας Νάπας με 2-0 (σκόραρε στο 20' και 29' αντίστοιχα ο Μάριος Κοκκινόφτας) και την ισοπαλία της Καρμιώτισσας Πολεμιδιών με την Ένωση (1-1).

Το ΑΠΟΕΛ προηγείται με 29 βαθμούς και την πρώτη πεντάδα συμπληρώνουν Καρμιώτισσα Πολεμιδιών 25, Νέα Σαλαμίνα 24, ΑΕΛ 22, και Ομόνοια Λευκωσίας 21.