Προχώρησαν νικηφόρα οι πρωτοπόροι

Δευτέρα, 16 Δεκεμβρίου 2019

Στιγμιότυπο από τον αγώνα της Αναγέννησης Δερύνειας με τον Ολυμπιακό Πειραιώς (κλιμάκιο Λάρνακας).
----------------------------------------------------

Με τις αναμετρήσεις της 12ης αγωνιστικής συνεχίστηκε η δράση στο Παγκύπριο Πρωτάθλημα Παίδων U17 και το σκηνικό της κορυφής παραμένει σταθερό.

Προηγείται ο Απόλλων (κλιμάκιο Λεμεσού) με 30 βαθμούς μετά το εκτός έδρας 3-1 επί της Αλκής Ορόκλινης. Σκόραραν οι Βλαδίμηρος Αθανασιάδης (14'), Χρίστος Ανθίμου (63') και Ράιαν Νεοφύτου (70' πεν.).

Ακολουθεί ο Ερμής Αραδίππου με 29 βαθμούς, που από γκολ του Παναγιώτη Κόκκινου στο 20ο λεπτό επικράτησε στην έδρα του με 1-0 του Εθνικού Άχνας.

Αναγέννηση Δερύνειας – Ολυμπιακός Πειραιώς (κλ. Λάρνακας) 1-8
Ο αγώνας διακόπηκε στο 54ο λεπτό όταν οι γηπεδούχοι έμειναν με έξι ποδοσφαιριστές λόγω τραυματισμού του τερματοφύλακα τους. Σημειώνεται ότι άρχισαν το παιχνίδι με επτά ποδοσφαιριστές.

Αναβλήθηκαν οι αγώνες ΕΝΥ Διγενής Ύψωνα – ΑΕΖ Ζακακίου και ΑΣΙΛ Λύσης  – Ορφέας Λευκωσίας.