Το σκηνικό στον όμιλο της Εθνικής Ελπίδων μετά τους αγώνες της Παρασκευής (συνεχίζεται η προετοιμασία)

Σάββατο, 12 Οκτωβρίου 2019
Στιγμιότυπο από τον εκτός έδρας αγώνα μας με την Ολλανδία. Οι Ολλανδοί μετά το 4-2 επί της Πορτογαλίας πήραν κεφάλι στον όμιλο.
--------------------------------------------------------------

Με ισοπαλία έρχεται στην Κύπρο την Κυριακή η Λευκορωσία για τον αγώνα της ερχόμενης Τρίτης.

Η προσεχής αντίπαλος της Εθνικής μας ομάδας των Ελπίδων, φιλοξένησε την Παρασκευή την Νορβηγία και το μεταξύ τους παιχνίδι για την προκριματική φάση του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος έληξε ισόπαλο 1-1.

Η Λευκορωσία προηγήθηκε στο 58ο λεπτό με τον Grechikho και οι Νορβηγοί ισοφάρισαν στο 79ο λεπτό με τον Bohinen. Ήταν ο τέταρτος βαθμούς για τους Λευκορώσους σε τρεις αγώνες.

Στο ντέρμπι του ομίλου μας η Ολλανδία νίκησε στην έδρα της με 4-2 την Πορτογαλία και τέθηκε επικεφαλής. Το αποτέλεσμα διαμορφώθηκε στα τελευταία λεπτά με γκολ που σημειώθηκαν στο 84' και 90'.

Η Εθνική μας ενόψει του αγώνα της ερχόμενης Τρίτης θα ολοκληρώσει τον κύκλο της προετοιμασίας της την Δευτέρα στα βοηθητικά γήπεδα του Σταδίου ΓΣΠ.

Σήμερα η προπόνηση έγινε στην Παρεκκλησιά και μέχρι την Δευτέρα θα ανακοινωθεί η τελική αποστολή του αγώνα.  Κορρέα και Σιαθάς που νιώθουν ακόμα ενοχλήσεις από τραυματισμούς, δεν ακολούθησαν ούτε το σημερινό πρόγραμμα προετοιμασίας.

Ο αγώνας της 15ης Οκτωβρίου θα διεξαχθεί στο Στάδιο N. Papas Group «Αμμόχωστος - Επιστροφή» και θα αρχίσει στις 15:30 με ελεύθερη είσοδο για τους φιλάθλους.

**Χορηγός της Εθνικής μας Ελπίδων είναι η ΕΚΟ.