Νίκη του Χαλκάνορα στο ντέρμπι και έμεινε μόνος την κορυφή

Σάββατο, 12 Οκτωβρίου 2019
Με τις αναμετρήσεις της τρίτης αγωνιστικής συνεχίστηκε το Πρωτάθλημα Γ' Κατηγορίας.

Στο ντέρμπι μεταξύ των ομάδων που σε δύο αγωνιστικές πέτυχαν ισάριθμες νίκες, ο Χαλκάνορας νίκησε με 3-0 την Ελπίδα Αστρομερίτη και έφτασε στους εννέα βαθμούς.

Το σκορ στο Δάλι άνοιξε στο 15ο λεπτό ο Νικόλας Παπαζαχαρίου και ακολούθησαν άλλα δύο τέρματα στο δεύτερο ημίχρονο από τον Ανδρέα Πιτταρά (59', 77').

Στη δεύτερη θέση με επτά βαθμούς βρίσκεται η ΠΑΕΕΚ που στο πρώτο φετινό εντός έδρας παιχνίδι της, νίκησε με 3-0 τον Κούρρη Ερήμης. Ο έμπειρος Μασίνουα πέτυχε τα δύο πρώτα τέρματα (19', 37') και το 3-0 διαμορφώθηκε από τον Στέφανο Προκοπίου στο 67ο λεπτό.

Πρώτη νίκη για τον Εθνικό Άσσιας που επικράτησε εκτός έδρας με 2-0 του ΑΠΟΝΑ από τέρματα που σημείωσαν οι Γιώργος Κουππής (81') και Κωνσταντίνος Παπασοφρωνίου (88').

Το ΘΟΪ Λακατάμιας από τέρματα που πέτυχαν οι Μιχάλης Γαβριήλ (30') και Όσει (88') επικράτησε με 2-0 της ΕΝΑΔ στην πρώτη φετινή νίκη για το συγκρότημα του Κυριάκου Χαϊλή.