Ισόπαλη η ΜΕΑΠ, ήττα για την ΕΝΥ Διγενής Ύψωνα, νίκη για τον Οθέλλο

Δευτέρα, 10 Δεκεμβρίου 2018
Στιγμιότυπο από το ισόπαλο 1-1 του Ερμή Αραδίππου με τη ΜΕΑΠ.
--------------------------------

Με τις αναμετρήσεις της δωδέκατης αγωνιστικής συνεχίστηκε το πρόγραμμα στο Παγκύπριο Πρωτάθλημα Παίδων U16.

Η ΜΕΑΠ έμεινε στο 1-1 στην έξοδο της με τον Ερμή Αραδίππου, όμως διατηρεί την πρωτοπορία καθώς η ΕΝΥ Διγενής Ύψωνα ηττήθηκε στην Πάφο.

Ο Μιχάλης Μυλόρδος στο 45ο λεπτό έδωσε προβάδισμα στη ΜΕΑΠ και ο Ερμής ισοφάρισε στο 79' με πέναλτι του Βεσελίν Ντέτσεφ.

Η ΕΝΥ Διγενής Ύψωνα ηττήθηκε στην Πάφο από τη Juventus με 1-0. Το γκολ που καθόρισε το αποτέλεσμα σημείωσε στο 15' ο Τζακ Λοϊζου.

Ο Οθέλλος Αθηαίνου νίκησε εκτός έδρας τον Ακρίτα Χλώρακας με 2-1 και έπιασε την ΕΝΥ Διγενής Ύψωνα στους 27 βαθμούς.

Οι δύο ομάδες έχουν από έντεκα αγώνες, ενώ η πρωτοπόρος ΜΕΑΠ (29 βαθμοί) δώδεκα αγώνες.

Σημειώνεται ότι ήταν η πρώτη φορά μετά την πρεμιέρα που η ΕΝΥ Διγενής Ύψωνα δεν κατάφερε να σκοράρει.

Τα τέρματα του Οθέλλου στη νίκη του στην Πάφο, πέμπτη συνεχόμενη, πέτυχε ο Χρίστος Μελιφρονίδης (53', 55'). Για τον Ακρίτα σκόραρε ο Σπύρος Αντωνίου στο 77ο λεπτό.

Ερμής Αραδίππου και Liverpool FC βρίσκονται στους 24 βαθμούς.