Συνεχίζει χωρίς απώλειες η Ομόνοια Αραδίππου

Δευτέρα, 10 Δεκεμβρίου 2018
Η πρωτοπόρος ομάδα της Ομόνοιας Αραδίππου.
----------------------------

Η Ομόνοια Αραδίππου προχώρησε νικηφόρα και συνεχίζει να οδηγεί αλάνθαστη την κούρσα στο Παγκύπριο Πρωτάθλημα Παίδων U15.

Στο πλαίσιο της δωδέκατης αγωνιστικής νίκησε στην έδρα της με 7-2 τη Δόξα Κατωκοπιάς και έφτασε στους 33 βαθμούς σε έντεκα αγώνες.

Τέσσερα τέρματα σημείωσε ο Λούκας Αντωνίου (4', 15', 24', 70') και τρία τέρματα ο Κυριάκος Σταύρου (11', 27', 62'). Για τη Δόξα σκόραραν οι Ξιούρος (51') και Ιωάννου (65').

Στο ντέρμπι της αγωνιστικής το Φρέναρος νίκησε με 2-0 τον Χαλκάνορα από τέρματα που πέτυχαν οι Γιώργος Μιλτιάδους (24') και Σωτήρης Δημητρίου (70').

Το Φρέναρος βρίσκεται στους 31 βαθμούς και είναι επίσης αήττητο, ενώ ο Χαλκάνορας που γνώρισε τη δεύτερη συνεχόμενη ήττα έμεινε στους 26 βαθμούς σε δώδεκα αγώνες.

Τον ίδιο απολογισμό έχει και ο Απόλλωνας που νίκησε με 3-1 τον Ερμή Αραδίππου από τέρματα που πέτυχαν οι Ανδρέας Νεοφύτου (22', 33') και Ράιαν Νεοφύτου (50'). Για τον Ερμή σκόραρε στο 32ο λεπτό ο Σαμ.

Στα άλλα παιχνίδια η ΠΑΕΕΚ νίκησε με 9-1 την ΑΕΖ και το ΘΟΪ Λακατάμιας εκτός έδρας με 2-1 τον Εθνικό Άχνας. Άτλας Αγλαντζιάς - Αλκή Ορόκλινης έμειναν στο 0-0.

Διακόπηκε στο 38ο λεπτό ο αγώνας του Εθνικού Λατσιών με τον Ορφέα Λευκωσίας όταν οι γηπεδούχοι έμειναν με έξι ποδοσφαιριστές. Στο χρονικό σημείο της διακοπής ο Ορφέας ήταν μπροστά στο σκορ με 8-0.