Προχώρησε νικηφόρα ο όμιλος με τις ομάδες κορυφής

Δευτέρα, 26 Νοεμβρίου 2018
Στιγμιότυπο από το νικηφόρο 2-0 του Διγενή επί του Απόλλωνα.
----------------------------------------

Προχώρησαν νικηφόρα οι τρεις ομάδες που αποτελούν τον όμιλο κορυφής στο Παγκύπριο Πρωτάθλημα Παίδων U14.

Στο πλαίσιο της δέκατης αγωνιστικής το ΑΠΟΕΛ (Κλιμάκιο Λευκωσίας) νίκησε στην έδρα του με 4-1 την Ακαδημία Galacticos και έφτασε στους 28 βαθμούς.

Το σκορ άνοιξε στο 18ο λεπτό ο Χρίστος Σάββα και ακολούθησαν τρία τέρματα από το Χαράλαμπο Καττιρτζή (28', 32', 58'), ενώ για τους φιλοξενούμενους σκόραρε στο 30ο λεπτό ο Ανδρέας Νικολάου.

Ο Χαλκάνορας (27 βαθμούς) νίκησε επίσης εκτός έδρας τον ΑΣΙΛ Λύσης με 2-0 από τέρματα που πέτυχαν οι Αλέξανδρος Χατζηαντώνης (60') και Μιχαήλ Κυριάκου (68').

Η τρίτη της κατάταξης Αγία Νάπα (26 βαθμοί) νίκησε εκτός έδρας τον Ερμή Αραδίππου με 8-0. Το σκορ άνοιξε με αυτογκόλ (10'), ακολούθως σκόραρε τέσσερις φορές ο Στυλιανός Αδάμου (12', 14', 22', 26'). Στο 51' ο Γιώργος Χαραλάμπους πέτυχε το 7-0 και στο 60ο λεπτό ο Δημήτρης Δημητρίου διαμόρφωσε το 8-0.