Πρώτη νίκη για τη Μάλτα πριν αντιμετωπίσει την Κύπρο

Παρασκευή, 12 Οκτωβρίου 2018
Νίκη για τη Μάλτα, την πρώτη της στη διοργάνωση, λίγες μόλις ημέρες πριν αντιμετωπίσει την Εθνική μας ομάδα των Ελπίδων στην έδρα της για την προκριματική φάση του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος U21.

Σε παιχνίδι που έγινε σήμερα νίκησε με 2-1 την Ουγγαρία με το νικηφόρο γκολ να σημειώνεται στο 90ο λεπτό από τον Μπίρμαν.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 12' και οι Ούγγροι ισοφάρισαν στο 48ο λεπτό πριν διαμορφωθεί το 2-1.

Ο αγώνας της Εθνικής μας με τη Μάλτα θα διεξαχθεί την ερχόμενη Τρίτη στην τελευταία αγωνιστική της προκριματικής φάσης. Την ίδια ημέρα θα διεξαχθούν οι αγώνες Βέλγιο - Σουηδία και Τουρκία - Ουγγαρία.