Νίκες για ΠΑΕΕΚ, Άρη και Οθέλλο Αθηαίνου, ισοπαλία για Αγία Νάπα

Τετάρτη, 14 Απριλίου 2021
Το πρώτο γκολ του Άρη στη νίκη του επί της ΑΕΖ.

Με τις αναμετρήσεις της 29ης αγωνιστικής συνεχίστηκε σήμερα το πρόγραμμα του Πρωταθλήματος Β' Κατηγορίας και το σκηνικό της κορυφής παραμένει σταθερό..

Η πρωτοπόρος ΠΑΕΕΚ νίκησε με ανατροπή στη Σωτήρα τον τοπικό Ονήσιλο με 3-1.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 11ο λεπτό με τον Παναγιώτη Νικολάου και η ΠΑΕΕΚ πήρε τη νίκη από τέρματα που πέτυχαν οι Καπαρτής (61' πεν.), Φράγκος (79', 90+2).

Βαθμολογία: ΠΑΕΕΚ 59, Άρης 59, Οθέλλος Αθηαίνου 56, Αγία Νάπα 54 βαθμοί.

Με πρωταγωνιστή τον Σικόρσκι που πέτυχε και τα δύο τέρματα (33', 89') ο Άρης νίκησε στο Τσίρειο Στάδιο με 2-0 την ΑΕΖ.

Ο Οθέλλος με γκολ του Χατζηγιαννακού στο 53ο λεπτό, νίκησε στην Αθηαίνου με 1-0 την Ομόνοια Αραδίππου.

Ισόπαλος 1-1 έληξε ο αγώνας στη Χλώρακα. Η Αγία Νάπα άνοιξε το σκορ με τον Κολοκούδια στο 25ο λεπτό και ο Ακρίτας ισοφάρισε στο 45ο λεπτό με τον Παχταλιά.