ΠΑΕΕΚ - Ακρίτας 4-0, Κούρης - Άρης 0-1, Αλκή - Οθέλλος 1-2

Σάββατο, 10 Απριλίου 2021
Οι ποδοσφαιριστές του Άρη πανηγυρίζουν το γκολ της νίκης.

Με τις αναμετρήσεις της 28ης αγωνιστικής συνεχίστηκε σήμερα το πρόγραμμα του Πρωταθλήματος Β' Κατηγορίας και οι τρείς από τις τέσσερις ομάδες που βρίσκονται στις πρώτες θέσεις, προχώρησαν νικηφόρα.

Η πρωτοπόρος ΠΑΕΕΚ νίκησε στην έδρα της τον Ακρίτα Χλώρακας με 4-0 και έφτασε στους 56 βαθμούς.

O Μιχαήλ Φράγκος στο 17' και 34' έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων στην ΠΑΕΕΚ και στο 43ο λεπτό ο Χάλαχαν πέτυχε το 3-0. Στο 79ο λεπτό ο Φράγκος διαμόρφωσε το 4-0.

Ο Άρης νίκησε στην Ερήμη τον τοπικό Κούρη με 1-0 και βρίσκεται επίσης στους 56 βαθμούς. Το γκολ πέτυχε με πέναλτι ο Σικόρσκι στο 10ο λεπτό.

Ο Οθέλλος Αθηαίνου νίκησε εκτός έδρας με 2-1 την Αλκή Ορόκλινης από τέρματα που πέτυχαν οι Κυριάκου (7') και Κουμουρής (14'), στο 76ο λεπτό μείωσε με τον Κώστα Χαραλάμπους η Αλκή.

Βαθμολογία πρώτης τετράδας: ΠΑΕΕΚ 56, Άρης 56, Οθέλλος Αθηαίνου 53, Αγία Νάπα 50 βαθμοί.

Ισόπαλος 1-1 έληξε ο αγώνας ΑΣΙΛ - Ονήσιλος. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με τον Φελίπε στο 75ο λεπτό και ο ΑΣΙΛ ισοφάρισε στο 82ο λεπτό με πέναλτι του Ράνου.

Η ΑΕΖ από τέρματα που πέτυχαν οι Νικόλας Θεοδώρου (30') και Στέφανος Μιχαήλ (49') νίκησε με 2-0 την ΕΝΥ Διγενής Ύψωνα.