Πάφος FC - Εθνικός Άχνας 2-2, ΑΕΛ - Καρμιώτισσα 3-1

Σάββατο, 19 Σεπτεμβρίου 2020
Πάφος και Εθνικός Άχνας εξήλθαν ισοπαλοι 2-2 στο "Στέλιος Κυριακίδης μετά από ένα δραματικό αγώνα για την 4η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Cyta.

Η Πάφος παραμένει χωρίς νίκη στο Πρωτάθλημα, φτάνοντας τους δύο βαθμούς ενώ ο Εθνικός Άχνας ανέβηκε στους τέσσερις βαθμούς.

Στο 36ο λεπτό ο Σάιζ άνοιξε το σκορ για την Πάφο, ο Ντολεζάλ ισοφάρισε για τον Εθνικό στο 45', ο Βα έδωσε προβάδισμα στην Πάφο στο 68' για να διαμορφώσει το τελικό 2-2 ο Κουντόμπιακ με πέναλτι στο 78'.

Επιστροφή στις νίκες για την ΑΕΛ η οποία επικράτησε με 3-1 της Καρμιώτισσας στο Τσίρειο και ανέβηκε στου εννέα βαθμούς με απολογισμό τρεις νίκες και μια ήττα στις τέσσερις πρώτες αγωνιστικές. Δεύτερη ήττα για την Καρμιώτισσα που παρέμεινε στους δύο βαθμούς.

Ο Ντανίλο άνοιξε το σκορ για την ΑΕΛ στο 15' ο Σασί ισοφάρισε για την Καρμιώτισσα τρία λεπτά αργότερα, με τους Τόρες (57') και Μαέ (87') να πετυχαίνουν τα τέρματα που χάρισαν τη νίκη στην ομάδα της Λεμεσού.