Νίκη του Κούρη στο ντέρμπι, στην κορυφή ο Αχυρώνας Λιοπετρίου

Σάββατο, 8 Φεβρουαρίου 2020
Στιγμιότυπο από το ντέρμπι Κούρης Ερήμης - ΠΑΕΕΚ.
--------------------------

Με τις αναμετρήσεις της 18ης αγωνιστικής συνεχίστηκε το πρόγραμμα στο Πρωτάθλημα Γ' Κατηγορίας.

Στο μεγάλο ντέρμπι που έγινε στην Ερήμη, ο Κούρης νίκησε με 2-0 την ΠΑΕΕΚ και στην κορυφή ανέβηκε ο Αχυρώνας Λιοπετρίου με 39 βαθμούς.

Ο Κούρης με τη νίκη του στο ντέρμπι έφτασε στους 36 βαθμούς, δύο λιγότερους από την ΠΑΕΕΚ.

Στο 70ο λεπτό ο Zest Banahene άνοιξε το σκορ. Στο 87' η ΠΑΕΕΚ κέρδισε πέναλτι που εκτέλεσε ο Μασίνουα και απέκρουσε ο τερματοφύλακας του Κούρη Ανδρέας Μιχαήλ και στο 90ο λεπτό ο Νίκος Παναγίδης διαμόρφωσε το 2-0.

Ο Χαλκάνορας μετά το εκτός έδρας 2-1 επί της Ελπίδας Αστρομερίτη έφτασε στους 35 βαθμούς.

Η αυλαία άνοιξε την Παρασκευή με το εκτός έδρας 1-0 του ΑΠΟΝΑ επί του Εθνικού Άσσιας.