Νίκες για ΠΑΕΕΚ, Κούρη και Χαλκάνορα

Σάββατο, 11 Ιανουαρίου 2020
Στιγμιότυπο από τον αγώνα της ΜΕΑΠ με τον Ηρακλή Γερολάκκου.
-----------------------------------------

Στη 15η αγωνιστική, την τελευταία του πρώτου γύρου μπήκε σήμερα το πρόγραμμα στο Πρωτάθλημα Γ' Κατηγορίας και η ΠΑΕΕΚ μετά το νικηφόρο 2-0 επί του ΑΠΟΝΑ ανέβηκε στην κορυφή με 32 βαθμούς.

Το σκορ άνοιξε στο 72ο λεπτό ο Μασίνουα και στο 77ο λεπτό ο Χρυσοβαλάντης Παναγιώτου διαμόρφωσε το 2-0 για το συγκρότημα του Αγαθοκλή Καμένου.

Ο αήττητος Αχυρώνας Λιοπετρίου που βρίσκεται στους 30 βαθμούς, θα αγωνιστεί την Κυριακή στην έδρα του με αντίπαλο την ουραγό ΕΝΑΔ.

Ο Κούρης Ερήμης νίκησε με 3-1 το Διγενή Ορόκλινης και έφτασε επίσης στους 30 βαθμούς. Σκόραραν οι Ευελθόντος (37') και Νίκος Παναγίδης (74', 80'). Στο 85ο λεπτό το γκολ του Διγενή από τον Χρίστο Μαντοβάνη.

Στους 29 βρίσκεται ο Χαλκάνορας που επικράτησε εκτός έδρας με 3-1 του Κορμακίτη.