Ανόρθωση - ΑΕΛ 2-0, Ολυμπιακός - ΑΠΟΕΛ 2-0

Σάββατο, 7 Δεκεμβρίου 2019
Οι ποδοσφαιριστές του Ολυμπιακού πανηγυρίζουν το πρώτο τέρμα σε βάρος του ΑΠΟΕΛ.

Ο Ολυμπιακός Λευκωσίας ανάγκασε το ΑΠΟΕΛ στην πρώτη του ήττα στο Πρωτάθλημα Cyta. Σε αγώνα για τη 12η αγωνιστική, ο Ολυμπιακός πέτυχε σημαντική νίκη με 2-0 και ανέβηκε στους 12 βαθμούς και στην 8η θέση, μαζί με την Πάφο, έχοντας και αγώνα λιγότερο αφού εκκρεμεί ο αγώνας της πρεμιέρας με το ΑΠΟΕΛ.

Το ΑΠΟΕΛ έμεινε στην 3η θέση με 18 βαθμούς, όσους έχει και η ΑΕΛ και με τρεις αγώνες λιγότερους.

Ο Ντουβεντρού άνοιξε το σκορ στο 35' για να διαμορφώσει το τελικό 2-0 ο Κίκο στου 83'. Το ΑΠΟΕΛ αγωνίστηκε με δέκα ποδοσφαιριστές από το 82' λόγω αποβολής του Μιχαήλοβιτς.

Η Ανόρθωση συνεχίζει να οδηγεί την κούρσα της βαθμολογίας αφού, νίκησε και την ΑΕΛ και ανέβηκε στους 27 βαθμούς μετά από 11 αγώνες (εκκρεμεί ο αγώνας με το ΑΠΟΕΛ για την 5η αγωνιστική) ενώ η ΑΕΛ μετά από 12 αγώνες, είναι στους 18 βαθμούς.

Η Ανόρθωση πήρε τη νίκη με 2-0 με τα τέρματα να σημειώνονται στο πρώτο ημίχρονο.

Ο Ράγιος άνοιξε το σκορ στο 11ο λεπτό φτάνοντας τα 11 τέρματα στο Πρωτάθλημα Cyta για να διαμορφώσει το τελικό 2-0 ο Κατσαράβα στο 38΄.