Πρώτες απώλειες για την Ομόνοια Αραδίππου

Δευτέρα, 25 Νοεμβρίου 2019
Ισόπαλο 1-1 έληξε το ντέρμπι κορυφής μεταξύ της Ομόνοιας Αραδίππου με την Ομόνοια Λευκωσίας για το Παγκύπριο Πρωτάθλημα Παίδων U14.

Οι γηπεδούχοι, που είχαν τις πρώτες τους απώλειες, άνοιξαν το σκορ στο 58ο λεπτό με τον Ελευθέριο Σιήκκη και οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 65ο λεπτό με τον Ιλαρίων Γρούτα.

Η Αναγέννηση Δερύνειας νίκησε εκτός έδρας με 5-0 τον Ακρίτα Χλώρακας 2 από τέρματα που πέτυχαν οι Παύλος Ζάνης (5', 37', 53'), Μάριος Χατζηλευτέρη (17') και Χρίστος Κόμπος (59').

Μετά από εννέα αγώνες η Ομόνοια Αραδίππου βρίσκεται στους 25 βαθμούς και ακολουθεί με 24 βαθμούς η Αναγέννηση Δερύνειας. Η Ομόνοια Λευκωσίας (κλιμάκιο Λευκωσίας) βρίσκεται στους 22 βαθμούς και η Galaxy στους 21 βαθμούς.